Белгијанци разбили Луксембург

Репрезентација Белгије почела је припреме за Светско првенство убедљивом победом над Луксембургом са 5:1.

Фудбал 27.05.2014 | 06:45

Јунак тријумфа "Црвених ђавола" био је нападач Челсија Ромелу Лукаку који је остварио хет-трик за 53 минуте за вођство од 3:1. То је први хет-трик неког играча за Белгију после 13 година.

У међувремену је Аурелијен Јоаким успео да изједначи на 1:1. Ривала су у последњих 20 минута дотукли Насер Чадли и Кевин де Брујн, који је асистирао код претходног гола.

Овај меч обележио је и деби Аднана Јанузаја у дресу Белгије, којим је постао 100. репрезентативац којег је произвела фудбалска академија Манчестер Јунајтеда.

Белгија ће на Светском првеству у Бразилу играти у групи са Русијом (победила Словачку 1:0), Јужном Корејом и Алжиром.