Андерлехт близу нове титуле

Српски нападач Александар Митровић вратио се на терен након суспензије и асистирао у победи која је примакла Андерлехт титули.

Фудбал 16.05.2014 | 06:33

Тим из Брисела је славио 2:1 над Зултеом, а Митровић је асистирао Бруну за вођство од 2:0 у 24. минуту меча. Митровић је постигао и сјајан гол, али га је линијски судија неоправдано поништио.

Претходно десет минута раније Кујате донео предност гостима, да би Нијтник аутоголом у 72. минуту угрозио тријумф Андерлехта.

Ипак, гости су славили четврту победу у низу па коло пре краја имају два бода више од другопласираног Стандарда, који је славио 3:1 у Локерену.

Из трке за титулу испао је Клуб Бриж који је разочарао своје навијаче поразом 3:2 у Генку.

У последњем колу Андерлехт дочекује Локерен који се бори за Лигу Европе, док Стандард у Лијежу чека Генк, који је управо конкурент Локерену за Европу.