QПР у финалу плеј-офа

Фудбалери Квинс Парк Ренџерса пласирали су се у финале плеј-офа за пласман у Премијер лигу, пошто су у двомечу елиминисали Виган.

Фудбал 13.05.2014 | 07:47

Након првог дуела без голова, КПР је код куће савладао Виган са 2:1 после продужетака, а херој меча био је 24-годишњи Чарли Остин.

Гости су повели у деветом минуту голом Перча, а Остин је у 73. био прецизан са беле тачке за изједначење.

Ушло се у продужетак, а у 96. минуту Остин постиже још један погодак и доноси ’Ренџерима’ пролаз даље. Једнаке заслуге код оба гола има и Боби Замора – прво је изнудио пенал, а код другог гола био је асистент.

За пласман у Премијершип КПР ће се борити са екипом Дерби Каунтија, која је избацила Брајтон. Меч за пролаз у Премијер лигу игра се 24. маја на Вемблију.