Андерлехт на врху

Фудбалери Андерлехта попели су се на чело табеле плеј-офа за титулу у Жупиле лиги два кола пре краја и имају шансу да одбране пехар освојен прошле године.

Фудбал 12.05.2014 | 14:34

Андерлехт је у осмом колу плеј-офа прегазио Генк са 4:0 и сада има 45 бодова, исто колико и другопласирани Клуб Бриж.

Клуб Бриж је у директном дуелу савладао доскорашњег лидера Стандард из Лијежа са 1:0, а стрелац јединог гола био је Шобота у 58. минуту.

Андерлехт је био лишен помоћи српског репрезентативца Александра Митровића који одрађује суспензију због црвеног картона, али није имао много муке на домаћем терену.

Бруно и Нахар Родригес су головима у првом полувремену најавили тријумф, који је у другом делу игре потврђено преко Прајеа и поново Бруна.

Други српски репрезентативац Лука Миливојевић убедљив тријумф своје екипе посматрао је са клупе за резервне играче.

У следећем колу Андерлехт гостује Зулте Варегему, Генк чека Клуб Бриж док се још састају Локерен и Стандард.