ПСЖ обезбедио титулу!

Фудбалери Пари Сен Жермена поражени су на свом терену од Рена са 2:1, али су освојили титулу два кола пре краја захваљујући ремију Монака и Генгана.

Фудбал 08.05.2014 | 16:23

’Кнежеви’ су играли пре Парижана и била им је потребна победа да би остали у трци за титулу пред последња два кола, али су одиграли 1:1 са Генганом.

Монако је водио на свом стадиону против Генгана голом Димитра Бербатова у 77. минуту, да би Фатих Атик поставио коначан резултат у 85. минуту. Кнежеви су чак од 88. минуту имали играча више, после искључења Мусафе Дијалоа, али то нису искористили.

Пари Сен Жермен је, с друге стране, одлично кренуо, повео у трећем минуту преко Езекијела Лавеција, али је уследио преокрет гостију. Прво је Кадир изједначио у 23. минуту, да би Нтеп довео Рен у вођство, а мреже су до краја сусрета мировале.

’Свеци’ су тако остали на 83 бода, седам више од Монака, али су на крају, упркос поразу, имали разлога за славље, због одбране титуле.

С друге стране, Рен је захваљујући изненађујућем тријумфу у Паризу готово сигурно обезбедио опстанак, пошто има шест бодова висе од Сошоа, који је први у зони испадања. Генган је још у опасности, пошто је два бода изнад црте.

Пари Сен Жермен је тако освојио другу узастопну, а четврту титулу у историји клуба.