Валенсији кошаркашки Еврокуп

Кошаркаши Валенсије освојили су Еврокуп пошто су и у реваншу савладали Уникс у Казању са 85:73.

Кошарка 08.05.2014 | 16:04

Екипа Велимира Перасовића је ретходно била боља и у првој утакмици одиграној у Шпанији са 80:67.

Шпански тим фантастично је отворио дуел у Русији, сјајном одбвраном дозволио је домаћину само четири поена и пракитчно већ после прве деонице обезбедио је трофеј – 16:4.

Уникс је у наставку покушао да уради исто што је урадио и у Валенсији када је за 10 минута минус 33 спустио на минус 13, али Валенсија је била прејака.

Шпански тим је овим тријумфом обезбедио и учешће у Евролиги наредне сезоне без обзира на резултате и домаћем шампионату.

Џастин Долман био је најзаслужнији за тријумф са 26 поена, 5 скокова, 4 крађе и индексом 34. Он је у првој утакмици пре недељу дана такође бриљирао са индексом 35. Рафа Мартинес додао је 14, а Сем Ван Росом 11 поена. Владимир Лучић је у овој победи учествовао са 4 поена и 5 скокова за 19 минута.

У екипи Уникса Гаудлок је био убедљиво најбољи са 22 поена, док је Јан Вујукас додао 11.