Партизан изгубио од Цибоне

Кошаркаши Партизана изгубили су у Загребу од домаће Цибоне са 80:76 (17:18, 25:11, 18:24, 20:23), у последњој утакмици 19.

Република Српска 05.02.2014 | 07:45
Кошаркаши Партизана изгубили су у Загребу од домаће Цибоне са 80:76 (17:18, 25:11, 18:24, 20:23), у последњој утакмици 19. кола регионалне Јадранске лиге. Црно-бели су претрпели шести пораз и остали трећи на табели, док је Цибона забележила 13. победу и сада има исти скор (13-6) као синошњи ривал. Партизан је у испуњеној дворани "Дражен Петровић" остао без бодова после велике и неизвесне борбе, а мало је недостајало да, иако десеткован повредама, направи подвиг. После слабе друге четвртине и одласка на одмор са минус 13 поена, чинило се да ће гости постати лак плен разиграном и мотивисаном домаћем тиму. Цибона је играла добро и сигурно, међутим, Партизан је огромним напорима, предвођен феноменалним Богданом Богдановићем, успео не само да се врати у меч, већ и озбиљно запрети великим преокретом. Борили су се црно-бели свим срцем и три минута пре краја утакмице поравнали резултат (69:69), али више од тога нису могли. Уследила је тројка противника, одсуство тренера Душка Вујошевића са клупе итекако се осетило, па је Цибона коначно успела да обори "на плећа" традиционалног противника, на огромно задовољство навијача. Утакмицу је обележило искључење Вујошевића већ у четвртом минуту сусрета због протеста и две техничке грешке, као и погрдно скандирање навијача Цибоне. Док је тренер Београђана напуштао терен двораном се орило "Убиј, убиј Србина". За победу Цибоне најзаслужнији су Шарић са 22, Розић са 21, Блесингејм са 16 и Планинић са 12 поена, док је црно-беле предводио сјајни Богдановић, који се борио до исцрпљења и био носилац игре екипе. Постигао је 32 поена, повређени Кинси је убацио 14, као и Ловерњ, који је такође био на висини задатка. У наредном колу, Партизан 16. фебруара дочекује екипу Широког.