Ђоковић поражен од Вавринке у четвртфиналу

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић није успео да се пласира у полуфинале Аустралијан опена пошто је поражен од Швајцарца Станисласа Вавринке резултатом 3:2 (2:6, 6:4, 6:2, 3:6, 9:7) после тачно четири сата игре.

Република Српска 21.01.2014 | 14:04
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић није успео да се пласира у полуфинале Аустралијан опена пошто је поражен од Швајцарца Станисласа Вавринке резултатом 3:2 (2:6, 6:4, 6:2, 3:6, 9:7) после тачно четири сата игре.Ђоковић, са новим тренером Борисом Бекером, тако није успео да се домогне четврте узастопне титуле на Ози опену. Била је ово својеврсна реприза чувеног меча осмине финала из прошле сезоне када је меч игран пет сати и два минута и Ђоковић га решио у петом сету 12:10. Овог пута нажалост није било хепиенда за српског тенисера, а Вавринка ће у полуфиналу играти против Томаша Бердиха који је раније победио Давида Ферера. Ђоковић је добро почео дуел са Вавринком и у првом сету је два пута одузео сервис противнику за вођство. Швајцарски тенисер је потом одлично сервирао и у наредна два сета није дозволио другом играчу света шансу за брејк, а узео их је три па је тако преокренуо резултат. Србин је у четвртом сету успео да остане у игри, а при свом сервису код резултата 5:4 спасио је две брејк лопте и дуел одвео у пети сет. У одлучујућем сету који је трајао сат и 18 минута, борба је била неизвесна, а Вавринка је у 16. гему искористио прву меч лопту и пласирао се у полуфинале Отвореног првенства Аустралије. ТОК МЕЧА 5. СЕТ 7:9 - Аууу какве грешке Ђоковића. Швајцарац је у полуфиналу и играће против Бердиха. 7:8 - Вавринка држи свој сервис, само један изгубљени поен. 7:7 - уз само један изгубљени поен Ђоковић стиже до новог изједначења. Сет траје 70 минута. 6:7 - Драма се наставља, Вавринка осваја нови гем. 6:6 - Без изгубљеног поена Ђоковић стиже до изједначења. Игра се на разлику. 5:6 - Вавринка је повео са 40:15, али је потом киша на кратко прекинула драму у одлучујућем сету. После неколико минута паузе Вавринка је одсервирао ас за ново вођство. 5:5 - Без изгубљеног поена Ђоковић стиже до изједначења. Играће се на два гема разлике. 4:5 - Са "нулом" Вавринка добија свој гем. Новак ће сервирати за опстанак у мечу. 4:4 - Без проблема Ђоковић осваја свој гем. 3:4 - Невероватан гем. Ђоковић је стигао две гем лопте, потом стигао и до брејк лопте али је Вавринка одговорио са два ас сервиса. 3:3 - Вратио се Новак у игру после два изгубљена гема. 2:3 - Вавринка је спасао једну брејк лопту, а потом везао још две лопте за гем. 2:2 - Швајцарац прави рибрејк. 2:1 - Брејк Ђоковића! Прву прилику за одузимање сервиса ривалу српски ас је искористио и повео са 2:1 у одлучујућем сету. 1:1 - Добар почетак и за Ђоковића. 0:1 - Добар старт за Вавринку, без изгубљеног поена стиже до вођства. 4. СЕТ 6:3 - Драма се наставља! Ђоковић ас сервисом, уз претходно спасене две брејк лопте, стиже до изједначења у сетовима! 5:3 - Коначно! Брејк Ђоковића! Вавринка је стигао до две везане гем лопте, а онда је Ђоковић везао четири поена. Сјајан ритерн и нова неизнуђена грешка Швајцарца донели су Ђоковићу велику предност. 4:3 - Ако је нешто добро, онда је то чињеница да Новак лагано осваја своје сервисе. 3:3 - Најдужи гем у мечу припао је Вавринки. Виђено је чак пет изједначења, али није било брејк шанси. Вавринка је издржао све напада српског тенисера. 3:2 - Без изгубљеног поена српски тенисер долази до новог вођства. 2:2 - Три гем лопте је спасао Ђоковић али не и четврту. 2:1 - Без изгубљеног поена српски тенисер стиже до новог вођства. Ђоковић је одсервирао трећи ас у мечу. 1:1 - Вавринка такође уз доста потешкоћа осваја свој сервис. Виђена је једна спорна лоптица при предности Вавринке, али српски тенисер није тражио челенџ. 1:0 - Уз доста мука Ђоковић осваја први гем на свој сервис у четвртом сету. 3. СЕТ 2:6 - Изузетно добар сет Швајцарац је завршио на најбољи могући начин и повео са 2:1 у сетовима. 2:5 - Ђоковић без изгубљеног поена осваја гем и прекида серију Швајцарца. 1:5 - Ас сервис, па 29. неизнуђена грешка Ђоковића, олакшали су Вавринки пут до петог гема у трећем сету. 1:4 - Нови брејк Вавринке. Период лоше игре Ђоковића. 1:3 - Иако је Ђоковић добро почео гем, Вавринка је успео да преокрене и сачува сервис. Самим тим потврдио је брејк. 1:2 - Брејк Вавринке на старту трећег сета. Нису помогли Ђоковићу изласци на мрежу, Швајцарац је направио брејк. 1:1 - Ђоковић је спасао прву гем лопту, али не и другу. Вавринка сервис винером осваја гем. 1:0 - Ђоковић је пребродио губитак другог сета. 2. СЕТ 4:6 - Швајцарац после 46 минута игре осваја други сет и стиже до изједначења 1:1. 4:5 - Без изгубљеног поена Ђоковић је продужио овај сет. 3:5 - Петим асом у мечу Вавринка је потврдио претходни брејк. 3:4 - Брејк Вавринке! Швајцарац је искористи четврту брејк лопту у мечу за прво одузимање сервиса Ђоковићу. Српски ас је добио прва два поена, али је Швајцарац онда заређао са одличним поенима. 3:3 - Изједначење после 26 минута. Ђоковић је освојио прва два поена, Швајцарац наредна четири. Винером број 14 Вавринка осваја овај гем. 3:2 - Без изгубљеног поена Ђоковић стиже до новог вођства. 2:2 - Комотан гем за Вавринку и ново изједначење. Сет до сада траје 20 минута. 2:1 - Невероватан гем. Вавринка је стигао до три везане брејк лопте, али му ни то није било довољно. Ђоковић је освојио наредна четири поена, а после прекида те серије додао наредна два и освојио гем. 1:1 - Тако близу је Ђоковић био до брејк лопте, али је погрешио и касније дозволио Вавринки да стигне до изједначења. 1:0 - Први је на сервису био Ђоковић. Уз два изгубљена поена после две неизнуђене грешке стигао је до вођства. 1. СЕТ 6:2 - После само 31 минута Ђоковић је освојио први сет у четвртфиналном двобоју против Вавринке. Ђоковић је направио дупло мањи број грешака, осам наспрам 16 Швајцарца. Боље је сервирао (59% наспрам 44%), проценат поена после првог сервиса је 69% (Вавринка 64%), а велику разлику је направио при другом сервису где је освојио 78% поена, наспрам 43% Вавринке. 5:2 - Четири минута била су потребна српском тенисеру да потврди брејк. Вавринка је направио 13. неизнуђену грешку и олакшао Ђоковићу пут до новог гема. 4:2 - После 21 минута игре Ђоковић одузима сервис Вавринки! Уз само један изгубљени поен српски тенисер чини први брејк у мечу. 3:2 - Први пут је Вавринка освојио два поена на сервис Ђоковића, али није успео да угрози сервис. 2:2 - После 12 минута игре резултат је изједначе. 2:1 - Лаган почетак за оба тенисера, без већих проблема освајају своје сервисе. 1:1 - После четири минута игре Вавринка стиже до изједначења. Направио је једну неизнуђену грешку, попут Ђоковића. 1:0 - Без изгубљеног поена Ђоковић осваја свој сервис у првом гему првог сета.