Побједа младе репрезентације Србије

Млада фудбалска репрезентација Србије савладала је у Горњем Милановцу селекцију Италије са 1:0, у утакмици девете групе квалификација за првенство Европе.

Република Српска 20.11.2013 | 10:45
Млада фудбалска репрезентација Србије савладала је у Горњем Милановцу селекцију Италије са 1:0, у утакмици девете групе квалификација за првенство Европе. Гол одлуке постигао је Чаушић у 61. минуту, а овим успехом изабраници Радована Ћурчића остали су у трци за једно од прва два места у групи. Репрезентација Србије крунисала је бољу игру пола сата пред крај меча, када је приликом центаршута Чаушића Митровић кренуо на лопту и збунио голмана Бардија, она је одскочила и завршила у мрежи. У финишу утакмице Србија је остала са играчем мање, пошто је Лазар Марковић искључен у 88. минуту због другог жутог картона. Млади српски фудбалери сада на другом месту имају 10 бодова и са утакмицом мање заостају три бода за водећом Белгијом. У наредној утакмици Србија игра 5. марта 2014. на гостујућем терену против Белгије. Првенство Европе за младе фудбалере (играчи до 21 године) биће одржано 2015. у Чешкој.