Велика побједа кошаркаша Црвене звезде

Кошаркаши Црвене звезде остварили су блиставу победу у Виторији, где су одличном игром током целе утакмице савладали фаворизовану екипу домаћег Лаборала са 73:63, у 4.

Република Српска 08.11.2013 | 09:49
Кошаркаши Црвене звезде остварили су блиставу победу у Виторији, где су одличном игром током целе утакмице савладали фаворизовану екипу домаћег Лаборала са 73:63, у 4. колу Д групе Евролиге. Првом евролигашком победом ове сезоне, уједно првом у елитној конкуренцији после 13 година, црвено-бели су задржали шансе да се пласирају у Топ 16 фазу. Изабраници Дејана Радоњића смогли су снаге да после несрећног пораза од Панатинаикоса, као и од Будућности у Јадранској лиги, мобилишу редове и покажу се у пуном сјају. Лоше су одиграли само другу четвртину, у осталим деловима сусрета потпуно су доминирали против екипе шпанског представника. Црвена звезда је одлично отворила меч, стекла 10 поена предности и полако, али умешно градила драгоцен успех, без обзира што је домаћин запретио преокретом у другој четвртини. Остатак утакмице протекао је у заиста одличној, зрелој игри српског тима, који је потпуно надвисио домаћина у свим елементима. До вредног тријумфа црвено-беле су предводили Демаркус Нелсон са 22 и Блејк Шилб са 18 поена, док је у редовима домаћина најефикаснији био Милко Бјелица са 14. Пре утакмице навијачи у Виторији поздравили су бившег капитена Црвене звезде и некадашњег кошаркаша Лаборала, Игора Ракочевића, уз транспарент "Рако вечна легенда". Велико изненађење приредио је дебитант у Евролиги, Локомотива Кубан, која је у Атини савладала Панатиникос (72:69), Макаби је однео бодове из Литваније, док је Реал Мадрид био убедљив на гостовању француском Стразбуру.