Џеј – џеј у полуфиналу Пекинга!

Прошле године, у финалу Фед купа, чешка тенисерка Луси Сафарова нанела је један од најтежих пораза Јелени Јанковић (6:1, 6:1), а српска играчица се побринула за реванш.

Република Српска 04.10.2013 | 09:51
Прошле године, у финалу Фед купа, чешка тенисерка Луси Сафарова нанела је један од најтежих пораза Јелени Јанковић (6:1, 6:1), а српска играчица се побринула за реванш. У четвртфиналу Кина опена, тирјумфовала је у напетом мечу, у коме је било и медицинских интервенција, мерења притиска и пулса, са 6:7(3), 6:4, 6:4. Већ је уводни сет наговестио да ће ово бити маратон, и то прави тениски, јер је потрајао два сата и 37 минута. Брејка није било, иако су обе супарнице изградиле по једну прилику за тако нешто, а све је тада решено тај-брејком. У њему је Чехиња освојила четири од првих пет поена и наговестила да ће освојити ту деоницу. Друга је већ донела више узбуђења. Јанковићева је успела да брејком поведе са 2:1, али је Луси брзо реаговала на исти начин, напавши сервисе ривалке и искористивши другу брејк лопту да одмах изједначи. Велика борба се водила и у наредним минутима, а за пропуштеном приликом за брејк Јелена није много жалила. Стрпљиво је чекала своју прилику за напад, а онда је он уследио у деветом гему. Тим брејком, за 5:4, Јанковићева је направила одлучујући корак ка изједначењу у освојеним сетовима. Уочи трећег, Сафарова је затражила помоћ лекара. Мерила је температуру, два различита медицинска лица обавила су мерење притиска и пулса, а после скоро деветоминутне паузе меч је ипак настављен. У њему су после 1:1 виђена четири узастопна брејка, а онда кратак предах од таквих гемова, па одлучујући сегмент игре. Сафарова је уз две грешке, а чак 55 на овом мечу, изгубила сопствени сервис-гем, па је Јанковићева на своје сервисе, уз завршни, 29. директни поен (наспрам 48 њене супарнице) дошла до победе. Јелена ће у полуфиналу турнира у Пекингу играти против победнице меча Петра Квитова - На Ли.