Ћопић осуђен на четири и по године (ВИДЕО)
Зоран Ћопић, контроверзни бизнисмен, осуђен је данас у бањалучком Окружном суду на четири и
по године затвора због прања новца кокаинског нарко боса Дарка Шарића из Црне Горе.
Република Српска
18.07.2013 | 19:13
Зоран Ћопић, контроверзни бизнисмен, осуђен је данас у бањалучком Окружном суду на четири и
по године затвора због прања новца кокаинског нарко боса Дарка Шарића из Црне Горе.
Посебно одјељење Окружног суда у Бањалуци за најтеже облике организованог криминала осудило је и другооптуженог Драгу Нижола, директора фирме "Авиорент" и то на два мјесеца затвора. Суд је одлучио и да до правноснажности пресуде Ћопићу укине притвор. Подсјећања ради, Врховни суд Републике Српске, крајем децембра прошле године, укинуо је првостепене осуђујуће пресуде које је бањалучки Окружни суд изрекао Ћопићу и Нижолу.
Првостепеним пресудама Ћопић и Нижол били су осуђени на пет година, односно четири мјесеца
затвора.
Зоран Ћопић је крив јер је с умишљајем улагао прљав новац од продаје дроге у привредне токове Републике Српске. Од 2008. па до половине 2010. године је 'опрао' већу количину новца нарко-боса Дарка Шарића, из Црне Горе, стоји у пресуди. Умјесто 5 година у првостепеном поступку, суд је Чопићу данас изрека пола године мању казну.
Његов бранилац најављује тужбу.У првостепеном поступку, другооптужени Драго Нижол је осуђен на четири мјесеца, у поновљеном на два мјесеца затвора.
Тужилац, Слободан Ћелић, по обичају не даје изјаве, па нисмо сазнали дали је Специјално тужилаштво
задовољно пресудом. У завршној ријечи је прије пар дана рекао да је доказано да су Ћопић и Нижол знали да је новац "прљав", те да је спорни новац уплаћиван преко оф-шор компанија на рачуне бањалучког "Агрокопа", чији је власник био првооптужени Ћопић. Тужилаштво је уједно затражило продужење притвора Ћопићу.
Ћопићу је блокирана имовина у вриједности од 20 милиона КМ, међу којима су најзначајније акције Фабрике шећера у Бијељини, преко које је Ћопић опрао 14 милиона марака. Фабрика шећера је и највећи губитник у читавој причи, јер због блоцкаде предузећа 80-ак њених радника три године није примило плату, а њхова укупна потраживања, заједно са повјериоцима ,износе око 7 милиона марака.
За измирење свих дуговања и поновни почетак производње, према неким процјенама, потребно
је недостижних 20 милиона марака.
ТВ БН[јwплаyер медиаид="41111"]
Коментари / 0
Оставите коментар