Ljudi žele promjene, nije do naroda nego do opozicije (VIDEO)
Republika Srpska 23.06.2026 | 12:07
Predsjednik Narodnog fronta Jelena Trivić poručila je na konferenciji za novinare da Vlada planira da zaduži Republiku Srpsku za 2,6 milijardi maraka dok su prihodi oko 5 milijardi gdje su uračunati i prihodi Fonda PIO.
"Dolazimo do frapantnog podatka da ukupna budžetska sredstva sadrže 40% od zaduženja", rekla je Trivićeva i poručila da to nema nigdje u regionu.
Kaže da te dugove u narednim godinama treba vraćati. Kaže da teret ranijih dugova već vidimo u slabim stopama rasta BDP-a.
"Niko nije govorio o krahu, ali je govorio o tome da privreda stagnira. BDP je u 2025. iznosio 18,3 milijarde maraka, u 2024 oko 17 milijardi ali ako uzmete u obzir inflaciju onda dođete do stope realnog rasta od ispod 2%" da misle stope rasta", kaže Trivićeva.
Kaže da su najveća kočnica većem rastu ova zaduženja jer Vlada kad ne zna šta će, digne kredit.
Kaže da su prosečne plate u Republici Srpskoj nekada bile veće nego u Srbiji, a sada je prosječna plata u. Srbiji veća za 25% nego u Republici Srpskoj.
Prosječna plata pokriva 56% potrošačke korpe, kaže Trivićeva, a to je tako 20 godina, što znači da standard stagnira.
Pita kako na ovaj način mlad čovjek da sebi obezbijedi prvu stambeni jedinicu? Kaže da je povrat PDV-a parcijalno rješenje, jer cijene stanova u bliskoj budućnosti neće padati.
Kaže da je Republici Srpskoj neophodan sveobuhvatan program subvenciomisanja kredita za mlade ljude gdje bi država na sebe preuzela dio kredita prema bankama.
Kada su u pitanju predizborna istraživanja, kaže da joj te ankete djeluju kao lažni jer nema uzorka istraživanja. Druga agencija je objavila metodologiju i kaže da je prema njoj Narodni front na 6%.
Kada je u pitanju dogovor opozicije, Trivićeva kaže da je 31. maj bio krajnji rok za određivanje imena za inikosne funkcije.
Kaže da figurišu neka imena, ali da je išta suštinski dogovoreno to još uvijek nema, ali da ljude to zanima i da su razočarani što do toga nije došlo, ali da Narodni front nije remetilački faktor.
Kaže da su i dalje spremni na žrtvu, ali da ljudi žele promjene međutim nije do naroda nego do opozicije zbog čega, kaže Trivićeva opozicija se mora ponašati odgovorno prema željama građana da dođe do promjene.
(BN) Foto: BN

Komentari / 10
Ostavite komentarSlaviša Banjaluka
23.06.2026 12:16Ova bih nas vratila u četdesete godine. Tako se izjašnjavala nekoliko puta.
ODGOVORITEStari Vuk
23.06.2026 13:08Ajde ne lazite jelena je bila i ostala nosilac promjena, 2022 pokradena i sad ze;o da se pobedi Dodik
Oli
23.06.2026 12:18Da nekazemo i to nema sigurnog posla ko nasi roditelji većina radila u jednoj firmi.Danas dođeṣ̌ na posao sutra ti kaže hajde kući.Ni države ni suda...
ODGOVORITEprc,
23.06.2026 12:39Kukanje je najbolji politicki odabir,svi misle da si na njihovoj strani a tebi fino i milo.
ODGOVORITE
23.06.2026 12:47Nije mi sad jasno ,ko želi peomjenu? Foteljeeeee.
ODGOVORITEE jadan je svako
23.06.2026 12:51Ko tebi dadne glas?!! Izdala si opoziciju Jeco Savetnice! Daće Bog da ni cenzus taj tvoj Vučićev Front ne prodje.
ODGOVORITECeca
23.06.2026 12:59Kako reče opozicija treba da bude odgovorna ali nije niti će biti.Zagovarali jedinstvo i jedna kolona a ono ispade više kolona.SDS je pojeo g.... a i dalje pričaju o jedinstvenu.Gdje ima da kandidat dva puta gubi izbore na ovakav ili onakav način i hoće da i treći put izgube.Sjetite se Tadića.Sve najbolje mislim o Blanuši ali će ga struje SDS koje rade za burlu srozati.Žao mi je što čovjek previše vjeruje ljudima oko sebe a mnogi mu podapinju nogu a posebno Petrović i Milićević iz Teslića.Posebna priča je uzvišeni Vukanović koji sebe proglašava već pobjednikom.Kako pojedinci izgleda nemaju dovoljno šlifa za politiku i važno im je da oni budu kandidati pa kud puklo da puklo.Tko se ne radi i zato će burle još lakše pobjediti zahvaljujući Brukanu i SDS.
ODGOVORITEDr
23.06.2026 13:01Sve je to Mile napravio od vas... Zavadi pa vladaj...stara poslovica. Još kad imaš koga zavaditi,onda je sve lako... Pare su čudo...
ODGOVORITEBanja Luka
23.06.2026 13:05Ko god bio dosta je vise treba da se kaze ime i da se ide sa tim.
ODGOVORITEBora
23.06.2026 13:08Bravo Jelena. Ali dok ovaj narod shvati mi smo propali
ODGOVORITE