U Gradišci kolaps, gužve u Gradini i Kozarskoj Dubici
Zbog urušavanja mosta i zatvaranja Graničnog prelaza Gradiška na dva granična prelaza u blizini – GP Gradina i GP Kozarska Dubica, već su velike gužve i formirane su duge kolone.
Republika Srpska 19.05.2026 | 10:33
"Zbog urušavanja mosta zatvoren je GP Gradiška. Na GP Kozaraska Dubica pojačana je frekvencija vozila na izalazu iz BiH, na ostalim GP zadržavanja nisu duža od 20 do 30 minuta", navode iz Auto-moto saveza Republike Srpske.
Prema riječima vozača, kolona kamiona na GP Gradina na izlazu iz BiH je četiri kilometra.
Kako saznajemo u Gradišci je nastao potpuni kolaps, preko 100 šlepera sa robom ostalo je zarobljeno.
(BN) Foto: AMS/Schreenshot

Komentari / 15
Ostavite komentarJohn Rambo
19.05.2026 10:56Što se gospodin Amidžić ne dogovori i uredi stvar???
ODGOVORITEBatina ima 2 kraja
19.05.2026 11:37Kad se rješava raspodjela pdv-a ? A da odblokira Špirke Dom naroda? Nastavlja se ćeranje, što bi, neka sve stane!
blbl
19.05.2026 15:06Namjerno su srusili dio ograde preko pjesacke staze da bi kao to bio razlog da zatvore most i granicni prelaz . Most nije ostecen i nema nikakve veze sa ostecenjem na pjesackoj stazi koja se nalazi nekojiko stotina metara od pocetka mosta. Misle da ce tako natjerati savjet ministara da donesu odluku o privremenom otvaranju novog mosta bez saglasnosti svih clanova .
Robin Hood
19.05.2026 19:18Neka federacija isplati dug za nase penzionere koji su penziju zaradili u federaciji zasto postoji i medjunarodna presuda pa ce onda Srpska isplatiti dug federaciji od PDV-a onda neka otvore novi most Gradiskoj.
bez kukanja
19.05.2026 11:38jednostavno resenje koristite druge prelaze i to je to
ODGOVORITEA sto si bistar
19.05.2026 11:57A sta oni koji zive na 10min od gradiske? Da idu na Brod ili Svilaj?! A da, to i jeste cilj. Degradirati Gradisku da bi Svilaj imao konkretan razlog da postane glavni prelaz…
Re
19.05.2026 12:15Još jednostavnije: platite federaciji oko 150 miliona maraka pdv koje je Amidzic ukrao i rijesen problem. Jedan seljačić pustio bradu kao brat Kolosarac i sad je i on frajer i pita se nešto.
Idealno
19.05.2026 12:51Ha ha...bravo majstore, da te nema trebalo bi te izmisliti, ha ha!
Bobi
19.05.2026 13:27150 miliona nece pokrit
Doboj
19.05.2026 12:01Neka postave koju fosnu samo da se moze preci i podupru pulcom i to je to.
ODGOVORITEdado
19.05.2026 12:07Sa terena informacije kazu da je urusen pjesacki most, a ne most za vozila i kamione
ODGOVORITEPop
19.05.2026 12:32Ovi nepismeni magarci se uhvatili nekog duga koji RS duguje federaciji. Pa gde se nalazi RS? Jel to nije BiH? Ne prelaze samo srbi na taj prelaz pa da se neko iz federacije osveti za kretenski rat koji je bio prije 30 godina ! Idiotizam je uplitati neduzne gradjane. Ako postoje dugovi postoje mehanizmi naplate a ne da ispasta cijela drzava. Jad i čemer od nakaradnih degena na vlasti.
ODGOVORITELokna
19.05.2026 12:41Srdjan Amidzic je odgovoran. Ako ne pozove sjednicu da se izvrsi poravnanje izmedju entiteta mislim da je vrijeme da Amidzic krivicno odgovara.
ODGOVORITEBob
19.05.2026 13:19Eto dkle je nas lopovluk i ucijenjivacka politika crvene sekte dovela. Ovo je samo pocetak, ovo ce nam se jos desavat... Boli Micu Klosarca i ostalu bandu briga za ljudima i svakodnevnim problemima
ODGOVORITEXXCC
19.05.2026 15:56Počelo je počelo odcjepljenje.