Tramp zaprijetio da će žestoko kazniti evropske zemlje
Predsjednik SAD Donald Tramp izrazio je ekstremno nezadovoljstvo zbog oklijevanja evropskih članica NATO da ustupe vojne baze američkoj vojsci i zaprijetio da će kazniti one evropske članice za koje smatra da nisu dovoljno podržale Vašington u ratu protiv Irana, piše Fajnanšel tajms.
Svijet 10.04.2026 | 12:35
On je prijetnje uputio tokom sastanka sa generalnim sekretarom NATO Markom Ruteom u Bijeloj kući, ali nije govorio o konkretnim mjerama koje će preduzeti, prenio je TASS.
Fajnanšel tajms navodi da je Tramp kritikovao evropske zemlje zbog blokiranja upotrebe vojnih baza ili zatvaranja vazdušnog prostora, optuživši pojedine članice Alijanse da “nisu tu kada su potrebne Americi”.
Tramp je u posljednje vrijeme oštro kritikovao saveznike, naročito Veliku Britaniju, zbog nedostatka pomoći u ratu protiv Irana i naporima da se ponovo otvori Ormuski moreuz.
(Srna) Foto: Tanjug/AP

Komentari / 7
Ostavite komentarGundula
10.04.2026 12:46Opa, Nijemci, Francuzi i Britanci ulaze u rat sa Iran-om (na mala vrata). Puno uspjeha!
ODGOVORITETEŠKO NAMA
10.04.2026 13:01Hoće li tom čovjeku neko stati za vrat i reći da ostavi svijet da živi svoj život. On nanosi zlo i svojoj zemlji ne samo po svijetu. On se kao bori za demokratiju a onda nastupa pljačka i iskorištsvanje. Bio je jedan takav sličan pa je kapituliro 1945.
ODGOVORITEbrecalo
10.04.2026 13:01Ovaj samo prjeti nesto 🤣🤣🤣🤣
ODGOVORITE1.КК
10.04.2026 13:08Кад помислиш да нико не може бити малоумнији од Бајдена, па се зезнеш. Зло је што тамо и немају бољег.
ODGOVORITEZvekan
10.04.2026 13:24Ko si ti da kažnjavaš bilo koga, a kamo li cijele zemlje. A i tim zemljama ništa bolje i ne treba kad ih ti ili bilo ko može kazniti.
ODGOVORITEJAOOO
10.04.2026 13:43Izradi iz natova neka samise snalaze.
ODGOVORITEZoka
10.04.2026 13:44Mislim da je tebe Bog poprilicno kaznio i ovo su samo posljedice koje svi mi placamo.
ODGOVORITE