Novak Đoković: Srećan sam zbog pobjede BiH
Najbolji srpski sportista u istoriji Novak Đoković uživo je gledao istorijski uspeh reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je posle velike drame i penal ruleta srušila favorizovanu Italiju i plasirala se na Svetsko prvenstvo.
Sport 01.04.2026 | 17:30
Srpski as je burno proslavio veliki uspeh Bosanaca, a nakon utakmice je izneo svoje viđenje spektakla u Zenici. Đoković koji je i sam bio akter mnogih velikih mečeva, sigurno će dugo pamtiti ovaj duel koji je propratio sa tribina.
"Istorijski uspeh, spektakl. Zaista sam bio srećan pobedom Bosne i Hercegovine juče. Mnogo sam srećan što sam imao prilike da prisustvujem, to su istorijski i sportski momenti koji se dese dva do tri puta za našeg života. Čast i privilegija da sam prisustvovao, narod je bio u ekstazi", rekao je Đoković u razgovoru sa Semirom Osmanagićem i dodao:
"Video sam da se slavilo u Sarajevu do duboko u noć. Zasluženo. Takav sportski gigant poput Italije da se izbaci na penale, na taj način, sa tom dramom, onako jedan holivudski scnario. Želim Bosni i Hercegovini sve najbolje na Mundijalu", rekao je Novak Đoković.
Srpski as Novak Đoković je nakon kratkog boravka u Beogradu skoknuo do Bosne gde je posetio poznati lokalitet Visoko. Njegov domaćin je ponovo bio Semir Osmanagić koji je pronašao Bosanske piramide, a poseta najboljeg u istoriji se poklopila sa utakmicom baraža za plasman za Svetsko prvenstvo između Bosne i Italije.
Nije to mogao Novak da propusti kao veliki ljubitelj fudbala, pa je bio glavna zvezda na tribinama.
Novak je propustio Masterse u Majamiju i Monte Karlu i očekuje se da njegov naredni turnir bude u Madridu. Takođe, najavljeno je da prisustvuje 35. kolu Evrolige gde će snege odmeriti Crvena zvezda i Partizan.
(Mondo) Foto: Tanjug/AP

Komentari / 13
Ostavite komentarKomentator
01.04.2026 17:43Vjerovatno je odusevljen i ratnom zastavom trv armije BIH koju su razvili igraci nakon utakmice...Trebao se ogrnuti tom zastavom da upotpuni ugodjaj
ODGOVORITEMarinko
01.04.2026 18:34Pa ogrnuo se, vidis da se ne ogradjuje od toga! Ne vidi on tu nikakav problem.
Domaćin
01.04.2026 18:34Treba jednom za sva vremena riješiti i raskrinkati ovu laž. Ne radi se zastavi Armije BiH. To se lako provjeri na internetu. Ovo je zastava Republike BiH pod kojoj je ova zemlja ušla u članstvo UN-a. Hajmo se malo svi opustiti i slaviti ovaj veliki uspjeh. Ako jedan Novak Djoković to može, mogu onda i svi drugi.
Slavko
01.04.2026 18:34Nisu Bosnjaci ratovali sami protiv sebe tako da ako cemo realno ima jos ratnih zastava osim one sa ljiljanima.
Re komentator
01.04.2026 18:36Svaka čast Novaku na njegovom dostojanstvu, ljudskosti i čvrstom karakteru. Veliki sportista i častan covjek bijo i ostao. sport je sport ne ovisno kakvu ko zastavu nosi . Narodu se nemoze zabraniti ni narediti šta će nositi kakvu boju zastave orla ili ljiljane ili šahovnicu??? Po izboru. Samo huliganima je naravno zabranjeno i kažnjivo.
Re komrntator
01.04.2026 18:38Bas neukusno i prljavo.
Re
01.04.2026 18:39Nekako vise naginjem na Djoleta i njegov pristup nego taj tvoj nakaradni
Re
01.04.2026 18:40Naravno da jeste, Novak poštuje staru bosansku zastavu ⚜️. A ti sisaj karu...
Re
01.04.2026 18:41Šampion je imao 5 g.kad je bio rat i vi sad optuzite najvećeg ikada kao i onaj kleptoman što mu je rekao ciganija a on krade svoj narod A NOVAK POMAZE SVOJIM PARAMA I SVOJ I TUĐI NAROD!
Krele
01.04.2026 18:05Ova zastava predstaclja sva tri naroda u BiH. Po jedan ljiljan za sve narode u BiH. Tvoj miljenik- političar širi mrznju medu narodom , ti ga slušaš a puni vlastite dzepove.
ODGOVORITEGlas
01.04.2026 18:22Nema Nole zlu narav da ga dotice zastava.Svako neka kaci po sebi sta hoce.Svako govori o sebi ali se srbi ocito samo bave drugima. Srbin
ODGOVORITERe
01.04.2026 18:24Ja sam srbin, pravoslavac iz BiH i kad sam vidio sinoć legendu Nikolu Nikića kad je pustio suzu i meni je krenula. Nole i mnogi drugi su sinoć bili uz BiH a ti svoje frustracije liječi uz još malo parizera.
ODGOVORITESrbijanka
01.04.2026 18:40Ne Zelim ni da ga vidim ,ni da cujem za njega,,ne zato sto je cestitao BiH reprezentaciji,,,vec zato sto podrzava one FASISTE ,IZDAJNIKE sto ruse SRBIJU,,,nikada necu zaboraviti onaj cinizam u smehu njegove ,,VELIKE GOSPODjE,,koja je prosle godine Izasla 15,marta u Beogradu da podrži HORDU koja hoce zemlju da rusi !!!!!
ODGOVORITE