Vozač u Prijedoru probio rampu, prošao kroz crveno (VIDEO)

Na putnom prelazu „Trinaestica“ u Prijedoru sinoć je snimljen rizična situacija kada je vozač automobila, ne poštujući spušten polubranik i aktiviranu signalizaciju, nastavio preko pruge i udario rampu, ugrožavajući bezbjednost drumskog i željezničkog saobraćaja.

Republika Srpska 15.01.2026 | 14:51
Vozač u Prijedoru probio rampu, prošao kroz crveno (VIDEO)

Na video-snimku koji su objavile Željeznice RS vidi se kako vozač automobila dolazi do pružnog prelaza, udara u spuštenu rampu i potom prelazi preko pruge, dok je svega nekoliko sekundi kasnije tim dijelom prošao voz.

Željeznice Republike Srpske najoštrije osuđuju ovakvo, kako kažu, u najmanju ruku neprimjereno i vrlo rizično postupanje učesnika u drumskom saobraćaju, ponovo apeluju i podsjećajući, da su svi učesnici u saobraćaju u obavezi da poštuju saobraćajne propise, budu odgovorni prema sebi i drugima i obavezno se zaustave ispred putnog prelaza.

-Lična nepažnja vozača drumskih vozila, neoprezno i nedozvoljeno kretanje prilikom prelaska preko pruge i zlonamjerno uništavanje željezničke imovine najčešći su uzroci nastanka saobraćajnih nezgoda, zbog čega je neophodno i dalje ukazivati na obavezno poštovanje saobraćajne signalizacije na putnim prelazima – poručili su iz Željeznica RS.

Dodaju da Željeznice Republike Srpske nastoje i uspjevaju da u što kraćem vremenskom roku saniraju, poprave i zamijene svaki, namjerno ili ne, polomljen i uništen polubranik ili bilo koji dio elektronskog uređaja osiguranja, i u te svrhe ulažu značajna finansijska sredstva.

Pojašnjavaju da su na prugama Željeznica Republike Srpske svi putni prelazi obezbijeđeni u skladu sa zakonskim propisima. Način i nivo osiguranja putnog prelaza određuje se na osnovu kategorije puta, dopuštene brzine na pruzi i gustine drumskog saobraćaja, što je definisano zakonom i propisima koji uređuju oblast željeznica.

-Svi zajedno svjedoci smo nažalost, da ni najsavremenije osiguran putni prelaz ne može sačuvati živote, ukoliko ne postoji odgovornost i svijest svakog učesnika u saobraćaju, kada je u pitanju poštovanje zakonskih i saobraćajnih propisa – kažu iz Željeznica RS.

Željeznice Republike Srpske apeluju na sve učesnike u saobraćaju i podsećaju na obavezu poštovanja saobraćajnih propisa i odgovorno ponašanje prilikom prelaska preko pruge, čime će se izbjeći ali i smanjiti broj nesreća i udesa na putnim prelazima, koji mogu imati tragične posljedice za sve učesnike u saobraćaju.

(BN) 

Komentari / 9

Ostavite komentar
Name

Doboj

15.01.2026 15:02

Eh sto ga ne stize da se opameti.Ljudi misle ma odkkud voz ili kao sto mi jedan rece to je sigurno u kvaru (rampa).

ODGOVORITE
Name

Pd

15.01.2026 15:58

Pijani idiot. Treba da plati štetu koju je napravio kreten,to je elektronska rampa. Dugo su prijedorčani čekali da se postavi ta rampa, jer je bilo puno nesreća baš na tom prelazu.

ODGOVORITE
Name

Realno0

15.01.2026 16:11

Na snimku se vidi da signal na rampi radi blinka dok ga voz ne pregazi. Nije prekinuo kabal mogao je rampu sklonost sa strane. Ovako ima puno veću štetu i dva prekršaja. Svjesno je prošao kroz crveno i pobjegao.

ODGOVORITE
Name

Sale

15.01.2026 16:22

Ima broj tablica sve je do suda.

Name

Sl

15.01.2026 16:31

Tipicno balkansko govedo Sta drugo reci

ODGOVORITE
Name

ovo

15.01.2026 17:30

je realnost drzave .

ODGOVORITE
Name

Mima

15.01.2026 18:14

Ovom majmunu treba diživotno oduzeti vozačku

ODGOVORITE
Name

Mišo

16.01.2026 11:06

Oduvijek je bilo i biće budala za volanom koji bahato voze i ne poštuju ni kamere,ni semafor,ni policiju ,ni znakove,dok pošteni plaćeni plaćaju kazne za pređen jedan kilometar preko propisanog ali na žalost takvih je iz dana u dan sve više.Kava država takvi vozači bahati kao takozvani predsjednik koi nije predsjednik a za sve se pita.

Name

Patriota

16.01.2026 08:13

Oduzeti mu vozacku i prisiti mu kaznu da mogu napraviti 5 ovakvih prelaza, pa nek prolazi kud hoce

ODGOVORITE