Gubitkom imovine Republika Srpska gubi sebe

Pojam "državna imovina BiH" isfabrikovao je Ustavni sud BiH svojim neustavnim odlukama. Sve one počinju odlukom broj U-1/11 od 13.7.2012. godine. 

Bosna i Hercegovina 15.12.2025 | 15:51
Gubitkom imovine Republika Srpska gubi sebe

U toj odluci Ustavni sud BiH je najprije konstatovao ono što može konstatovati svaki pažljivi čitalac Ustava BiH, a to je, kako stoji u stavu 63. navedene odluke tog suda, da:

"Ustav Bosne i Hercegovine ne sadrži nijednu odredbu koja se odnosi na državnu imovinu".

Kada se konstatuje ova istina, onda iz nje kao jedini ispravan zaključak proizlazi da ne postoji državna imovina BiH i da BiH nema ustavnu nadležnost da donosi zakone o tome.

A takve odredbe nema u Ustavu BiH niti je moglo biti zato što je najprije Rezolucijom Savjeta bezbjednosti UN broj 942, od 23.9.1994. godine, taj organ odobrio podjelu teritorije između Republike Srpske i Federacije BiH, tako da Republici Srpskoj pripada 49% teritorije u BiH, a Federaciji BiH 51%.

Na osnovu te rezolucije Savjeta bezbjednosti UN zaključen je Aneks 2 Dejtonskog sporazuma, o razgraničenju između Republike Srpske i Federacije BiH, tako da je i tim međunarodnim ugovorom propisano da Republici Srpskoj pripada, to jest da je njeno, 49% teritorije, što znači da su njene sve javne nepokretnosti na toj teritoriji (zemljište, šume, rijeke, jezera), kao i mineralne sirovine i druga prirodna bogatstva pod zemljom.

Time su istovremeno prestali da važe i svi propisi bivše Socijalističke Republike BiH i prava koja su iz tih propisa proizlazila za bivšu SR BiH, jer kada se donesu pravni propisi u vidu Rezolucije Savjeta bezbjednosti UN broj 942 i Aneksa 2 Dejtonskog sporazuma o teritorijalnoj podjeli i razgraničenju između Republike Srpske i Federacije BiH, oni znače prestanak ranijih propisa bivše SR BiH o pitanjima državne imovine i prava koja je po osnovu tih propisa, kojih više nema, imala bivša BiH.

Zato, dakle, Ustav BiH ne sadrži nijednu odredbu o tzv. državnoj imovini.

Uprkos tome, Ustavni sud BiH u odluci broj U-1/11 u stavu 73. iste odluke fabrikuje svoj pojam "državna imovina" rekavši u tom stavu da: 

"Državna imovina reflektuje državnost, suverenitet i teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine i čini integralni dio ustavnih karakteristika i ovlaštenja države".

Ovako isfabrikovana rečenica Ustavnog suda BiH, kakve nema ni u jednom dijelu Ustava BiH, je po svojim pravnim osobinama jedan normativni iskaz, tj. jedna norma koju je stvorio Ustavni sud BiH, suprotno Ustavu BiH, Rezoluciji broj 942 Savjeta bezbjednosti UN i Aneksu 2 Dejtonskog sporazuma.

I na osnovu te svoje neustavne "norme", a ne onoga što piše u Ustavu BiH, Ustavni sud BiH je neustavno presudio ne samo u predmetu broj U-1/11, već i u svim kasnijim predmetima sve do danas, neustavno tvrdivši da postoji tzv. državna imovina BiH i da BiH navodno ima ustavnu nadležnost da donosi zakone o tome.

Iz tih razloga Republika Srpska nikako ne može i ne smije prihvatiti odluke tog suda o navedenom pitanju,  jer je svakom od tih odluka grubo povrijeđen Ustav BiH. Osim toga, Republika Srpska to ne smije učiniti i zato što svaka od tih odluka vodi u njen nestanak.

Evo samo nekoliko primjera za kraj, koji to potvrđuju.

Ako bi se prihvatile neustavne odluke Ustavnog suda BiH o tome, to bi značilo da postoji tzv. državna imovina BiH, iako njeno postojanje nije propisano nijednom odredbom Ustava BiH.

A onda bi prihvatanje tog neustavnog pojma dalje vodilo u donošenje zakona na nivou BiH o tzv. državnoj imovini, koji bi uspostavio državnu imovinu, odnosno svojinu BiH, čime bi Republika Srpska prestala biti titular tog prava.

I na kraju, Republika Srpska ne bi na taj neustavan način izgubila samo svojinu, već i suštinske ustavne nadležnosti koje je čine republikom, a ne mjesnom zajednicom.

Naime, na navedeni način Republici Srpskoj bi prestalo pravo da donosi zakone o geološkim istraživanjima, o rudarstvu, o šumama, o vodama, o stvarnim pravima, o uređenju prostora i građenju, i brojne druge zakone, pošto zakone o svemu tome može da donosi samo onaj kome pripadaju te nepokretnosti i prostor.

Zato će, dakle, neustavno fabrikovanje tzv državne imovine BiH od strane Ustavnog suda BiH, i domaćih i međunarodnih snaga u njegovoj pozadini, za Republiku Srpsku značiti ne samo gubitak njene imovine nego i njen nestanak.

Dr Milan Blagojević

Komentari / 56

Ostavite komentar
Name

Halo

15.12.2025 16:06

Drzava je BiH

ODGOVORITE
Name

Re

15.12.2025 17:37

Neznam samo kako moze da izgubi nesto sto nema, Drzavna imovina pripada drzavi o tome je Ustavni sud vec davno donio odluke, a parlament treba da donese zakon kojim ce se potrebna imovina dodijeliti Entitetima i distriktu na upravljanje i koristenje kao i u vlasnistvo ona imovina koja je im je potrebna. Sto prije to bolje....!!!

Name

Zemlja S.

15.12.2025 18:38

🕛zemlja je 🇧🇦B i H ! 🛟DRŽAVE nemamo🙏 zbog tri (ne)čovjeka ☪️☦️✝️ dogovor je 🤐šansa za BUDUĆNOST ! 🍄spremite otrov🍾ili ostajemo samo “GRAMATIČKI” pojam 🙈 Nije mi jasno🤷🏽‍♂️kako nam “ljubav” , PAMET POBIJEDILA ???????

Name

re

15.12.2025 19:24

Ovaj lik izgleda svjesno pokušava unijeti nemir i razdor između naroda u R.Srpskoj pa i u BiH. Čl.1. Ustava BiH sve govori. Tko to ne može da shvati ima problem u mozgu.

Name

Посматрач

15.12.2025 20:33

Изгледа да се Благојевић враћа коренима...

Name

RE HALO

15.12.2025 21:30

TO SE VAMA SNILO U CARD7JSKIM SEANSAMA. PO CEMO. PO TOME STO JE IMALA CETIRI NADLEZNOSTI PO DEJTONU. MA NISTA OD TE IMOVINE STO JE SANJATE NECETE DOBITI. JEDNOSTAVNO.NE DAMO.

Name

Gvozden

15.12.2025 21:37

E moj profesore, da se postuje zakon i državna imovina ne bi se desio stari Ugljevik, kliziste odnijelo puteve, kuce, imanja , narod se iselio, sve zbog iskopa rude koje vrste SNSD tajkuni, svugdje u svijetu vlasnik državne imovine država, a ne kantoni, entiteti......da je tako onda bi RS bila države, ako BiH nema imovinu onda i ne postoji, valjatw gluposti koje imponuju DodiGu da može pljackati i otimati državnu imovinu za tajkune

Name

Buducnost!

15.12.2025 16:07

Nema veze sto se gubi RS, sto entitet ostaje bez substance, kada narodu preostane Karina i nas vizionar Rurhlo.

ODGOVORITE
Name

Re za pravdu

16.12.2025 03:51

Vi pravnici ste stvarno specifični. Kao nema imovine ako nije napisano u ustavu. Kakva destrukcija. IMOVINA POSTOJI. Pisalo ne pisalo. A što niste napisali jasno to je vaša pravna zavrzlama pa da možete tumačiti i ovako i onako.

Name

Bolje

15.12.2025 16:12

Blagojević tolike gluposti provaljuješ da to nije normalno samo jedno pitanje KOJA DRŽAVA NA SVIJETU POSTOJI A DA NEMA TERITORIJ(šume rijeke planine itd itd ...) To je osnovna Karakteristika države to znaš i ti samo lupaš ko Maksim po diviziji

ODGOVORITE
Name

Haha

15.12.2025 16:14

Pa to i budala zna, podjela BiH i njene teritorije 51:49% Federaciji i R Srpskoj je sve rečeno. Ako to ne važi za teritoriju BiH onda šta to pripada Federaciji 51% a šta R Srpskoj 49%. Šta? Fiktivna brojka, a!?

ODGOVORITE
Name

SLEDECI IZBORI 2026

15.12.2025 16:24

ZA PRESJEDNIKA RS ..SAMO PROFESORA DR..BLAGOJEVICA ..A ZA MANDATARA VLADE PROFRSORA RD..BLANUŠU..AMIN

ODGOVORITE
Name

Jovan

15.12.2025 16:25

Konačno i ovaj da kaže nešto pametno!

ODGOVORITE
Name

💯%propast srpska

15.12.2025 16:32

са милорадом додиком и онима који га подржавају РС је осуђена на пропсст,оног дана кад га је олбрајтова и нато тенкови довели на власт.

ODGOVORITE
Name

Srbopravnik

15.12.2025 16:44

Ali zato dobija nuklearnu deponiju. I ti si naporan. Lopovluk je oko drzavne imovine. I bezobrazluk. A ti i dalje udri i srbuj

ODGOVORITE
Name

ime

15.12.2025 16:46

za gospodina samo da navedem da nizi administrativni subjekti niti mogu nitu su vlasnici bilo cega bilo gdje u svijetu! tako da gospodin bi trebao malo vise se informisati umjesto da siri netacne i ne argumentovane teze ! a sud je nesto sto se postuje i njegove odluke su obavezavajuce

ODGOVORITE
Name

lila

15.12.2025 16:50

"time su prestali da važe zakoni SFRJ..." Izgleda samo za BiH profesore?! Po kojoj logici su onda Šume republike Hrvatske njoj pripale, a ne Županijama? Neki dan bulazniš da čak ni SFRJ nije imala imovine, nego se je ona bila "društvena". Pa kako dragi moj, kako tako nešto možeš izvaliti?

ODGOVORITE
Name

Haha

15.12.2025 18:39

Pametnjakovicu, Hrvatska nije podijeljena kao bih, u Hrvatskoj je teritorija 100% Hrvatska, ako si prespavo Dejton znaj da je 49% Srpska teritorija za sva vremena.

Name

Đokić

15.12.2025 16:50

Državna imovina! Sama rjec kaze sve.

ODGOVORITE
Name

Zlaja

15.12.2025 16:53

Svaka država na svijetu ima državnu imovinu. Entiteit nije država. Pametnom dosta.

ODGOVORITE
Name

Pravnik

15.12.2025 16:53

Profesore, ne manipuliši! Gdje to postoji država a da nema državnu imovinu?? Vlasnik rijeka i planina može biti samo država.

ODGOVORITE
Name

Re pravnik

15.12.2025 19:14

Eto moze krnja otcjepljena po želji Dodikove separatističke politike. Želje mu se ispunjavaju. Kaze da hoce svoje i pregovarače za Ulazak u EU posebno RS posebno Federacija. Sve to u Dodinu tikvu puse i u korist Dododika i Cvijanovicke kojoj je dotični pravnik bijo savjetnik. Neznam jeli bijo na mitingu sa njom kad je rekla granice postoje i stala tu i zaustavila saobracaj da zaposlenici koji rade u Federaciji nemogo otići na svoje radno mjesto.

Name

Marko

15.12.2025 17:02

Trebalo bi stalno pominjati Odluku Ustavnog suda BiH oz februara 2000.godine koja je donesena kao druga djelimična odluka, po zahtjevu Alije Izetbegovića za ocjenu usaglašenosti Ustava Republike Srpske sa Ustavom BiH i Evropskom konvencijom za zaštitu osnovnih ljudskih prava i sloboda odlučeno da Republika Srpska ima pravo da samostalno reguliše svojinskopravne i obligacionopravne odnose i da to odgovara ustavnoj raspodjeli nadležnosti između države i entitefa i da su za takvu odluku glasali i sudije iz reda bošnjačkog naroda i to Kasim Begić i Azra Omeragić!

ODGOVORITE
Name

Vazduh

15.12.2025 17:07

Hvala vam , na lijepom i opsirnom objasnjenju .oko toga moramo svi biti slozni bez podjela . Republika Srpska , na prvom mjestu . Mnogo je Boraca dalo svoje zivote , bez nje bi doziveli sudbinu , srba iz hrvatske . Zato , nek je vječna Republka Srbska .!!!

ODGOVORITE
Name

Re

15.12.2025 17:45

Evo kako se zaduzujete, bice vjecno zaduzena.

Name

Guslari

15.12.2025 18:03

A kakve je borce onda imala RS Krajina,pa je sada nema?

Name

Borac

15.12.2025 17:07

Za imovinu Srpske bore se oni koji imaju korist od iste , zastrasivanje gladnoga naroda !

ODGOVORITE
Name

BrmM

15.12.2025 17:07

Daj nam pravno utemeljenje za rasprodaju "drzavne imovine". Ustav kaze da je Bosna i Hercegovina nasljednik Republike Bosne i Hercegovine. A RBiH je priznata u UN 1992.godine, zastava sa ljiljanima. Armija RBiH legitimna vojska, a sve druge su bile agresori. Nismo svi krezubi, Milanče. Drugo, imovine svakako nece biti jer je rasprodaju ovi sto se kao bore za nju.

ODGOVORITE
Name

Veliko postovanje

15.12.2025 17:11

Ali to sto pisete i iznosite kso pravni ekspert nista ne znaci. Narod interesuje penzija, plata, topli obrok, zimnica. To je realnost. Nikome vise nije bitna RS, nekad je bila ali sad nije. Zasto? Pa zato sto je bitno imati knjizicu partije i to je dovoljno za koliko toliko normalan zivot, da mozes porodici, sebi kupiti hranu i platiti rezije. Moj profesore na tom smo mi nivou. Kakva imovina to nije bitno, bitno je da ima hrane….

ODGOVORITE
Name

Re Veliko poštovanje

15.12.2025 17:26

Govoriš isto kao što je govorio Šojić. "Narod hoće", "Narod zna","Narod neće" itd. Ni jednog ni drugog narod nije ovlastio da govorite u njegovo ime. Zato, kad nešto komentarišeš neka to bude u tvoje ime.

Name

Ratamahatta

15.12.2025 17:11

Dodik i njegovi sektaši, Republika Srpska to smo mi. Ustavni Sud BiH, BiH to smo mi.

ODGOVORITE
Name

Skoja

15.12.2025 17:12

Inace postujem profesora, al evo jedno pitanje, sva imovina prije rata je bila u vlasnistvu SFRJ. Prema ugovoru o sukcesiji, bivse republike a nove drzave su ravnopravni nasljedenici SFRJ a samim tim i njene imovine. E sad profesore, u ugovoru nema ni RS ni FBiH, a dodatno, ako su HR, SRB, CG, SLO, i SMK vlasnici imovine kako to da BiH nije. A jos jedno malo oksimoronski zvuci izjava, neustavna odluka ustavnog suda, pa ustavni sud BiH je dejtonaska kategorija koji je jedini ovlasten za tumacenje ustava BiH, dodatno, dokazano je da su kod odluka o imovini za glasali i sudije iz RSa dok im Dodik nije zabranio da budu u ustavnom sudu. Ima li ko ko se u ovo razumije da da misljenje zasnovano na poznavanju materije.

ODGOVORITE
Name

Re Skoja

15.12.2025 17:30

Ne možeš ti znati bolje od g.Blagojevića. Ne ulazi u nepoznat teren!

Name

Re

15.12.2025 17:42

Lupeta covje i nabacuje serado bi bio sudija Ustavnog suda, Sve si dobro objasnio....lupeta i fantazira....!!!

Name

Guslarski fakultet

15.12.2025 18:06

Profesor je pravnik,sve dok nešto nije "srpsko"...Tu prestaje pravo,a počinje guslanje. Mada,kad bolje razmisliš-sve je srpsko!Srpski vazduh,srpske šume,srpske rijeke,srpska zemlja...Tu geografija i fizika ne važi,to je posebna dimenzija,nesrbi to ne razumiju!

Name

Re Skoja

15.12.2025 19:22

Jest on je dobro i Cvijanovicku savjetovao i vidis dokle je dogurala pod Dodin kišobran, presjednica te drzave koja nema teritoriju samo presjednika nista manje nego 3 ko nigdje u normalnom svijetu. E jesu se smotani pa ni Bog a ne Shmit nemoze ih odmotati i usmjeriti na pravi put ka ulasku u EU i da ne bude granica nigdje nego EU imovina. Ode pametna Crna gora naprijed jer nema toliko gulihljebovica smetenjaka blokatora kao u BIH tj. RS.

Name

BL

15.12.2025 17:15

Ti sve vise i više zavadjaš,te popusti više i tebe je dosta.

ODGOVORITE
Name

+

15.12.2025 17:17

Па наравно. НЕ ТРЕБА НАМ НИКО ОД ВЛАСТИ. САМО МИЈЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ У ЦИЈЕЛОЈ Б И Х. Што плаћати политичаре. Иду сви са тим. Србин од БЛ.

ODGOVORITE
Name

Slaviša

15.12.2025 17:28

Ja kao pravoslavac iz BiH SAM ZA DRŽAVNU IMOVINU, DA SE VODI NA DRŽAVI BiH, da je ne može krčmiti ni jedna od ovih kombi partija. Sve su prodali šta se prodati može, a naivni građani ne odustaju da im i ovo malo resursa što je ostalo dati na tacni.

ODGOVORITE
Name

Bfp

15.12.2025 17:41

Alo, profesore, pojam drzavna imovina je notorna cinjenica. Nemoj da zloupotrebljavas svoje znanje i dovodis nas u zabludu. Ako RS ima svoju imovinu koju je stekla, izgradila, dobila ili kupila nakon 1995, to je sasvim u redu, ali bastiniti imovinu drzave protiv koje se aktivno borila - to nece moci.

ODGOVORITE
Name

Bananaman

15.12.2025 17:43

hahahah jah i ja sam sljedeci papa sveti otac u Rimu :D Kako je to da sve bivse republike u Jugoslaviji imaju drzavnu imovinu a samo Bosna ne? Kako je to da sve drzave Evropske unije imaju drzavnu imovinu a samo Bosna ne? Jer je Bosna "slucaj" jel de? a zaboravio si profesore vaznu rjecenicu iz Ustava na koji se pozivas: "Republika Bosna i Hercegovina nastavlja svoj pravni subjektivitet, kontinuititet, i za svaki zakon koji je ne spominje u Dejtonskom ustavu vazi zakon iz Republike".....koji je jasan za drzavnu imovinu! Problem je jer se zeli javno dobro gradjana oteti i prodavati a da se bogati mala politicka elita srba u Bosni.

ODGOVORITE
Name

Gdid

15.12.2025 17:45

Doktore, falsifikat je da je RS republika. To nigdje u ustavu BiH ne pise. Molim te, prestani da izvrces cinjenice.

ODGOVORITE
Name

DVA ZLA

15.12.2025 17:57

JEDAN JE GUBITAK IMOVINE A DRUGI JE BANKROT. OBA SU SE NADVILA NAD REPUBLIKOM SRPSKOM.

ODGOVORITE
Name

HEHEHEEEE

15.12.2025 18:00

Što je babi milo... Srpska posla... Sad se poziva i na Savjet Bezbjednosti,i na Ustav SR BiH,a prvo ništa nisu priznavali,izvršili agresiju,i izvana i petokolonaši domicilni,ubijali,palili,razarali... E,sad kao,važe neki zakoni,mada,naopako tumačeni... HAHAHAHAAAAAA

ODGOVORITE
Name

Ne

15.12.2025 18:03

Može se ratom cementirat stanje,BiH je postojala prije entiteta kao država i ona je titular državne imovine za razliku od entiteta nastalih ratom i međunarodnim pritiscima

ODGOVORITE
Name

Gospodine Milane!

15.12.2025 18:07

APSOLUTNO STE U PRAVU! JOŠ DA OBJASNITE I OBJAVITE ,SA PRAVNE TAČKE GLEDIŠTA ŠTA JE TO "KONSTITUTIVNOST" NARODA I NACIONA U RS ,A ŠTA U FBIH???

ODGOVORITE
Name

nigdje veze

15.12.2025 18:07

Ovo nema logike. Podjelom na 2 entiteta je samo unutrasnja struktura Bosne reorganizovana a drzava je i dalje nastavila sa svojim postojanjem i pravima. Drzavnu imovinu ce drzava i dalje da daje na koristenje nizim nivoima vlasti kao sto je i do sada bilo, cak i u Yu. Zbog ovakvih "strucnjaka" smo dovedeni gdje jesmo. Cisti primjer da je obrazovanje bez etickih kvaliteta bezvrijedno, stavise opasno.

ODGOVORITE
Name

Branko

15.12.2025 18:11

Predsedniče Blanuša, odmah angažujte kolegu profesora Blagojević za savetnika!

ODGOVORITE
Name

???

15.12.2025 19:02

Pa zar RS nije predala imovinu Slovencima Madjarima Rusima kinezima oligarhima privatnim kapitalistima zar je ostalo sto od nje????

ODGOVORITE
Name

MURAT B.

15.12.2025 19:04

Pa zašto su se u Dejtonu crtale karte ? Suština svih sporazuma je bila razgraničenje i crtanje karata ! I Vens-Ovenov plan na Palama i drugi pokušaji su bili razgraničenje i crtanje karata ! Ako imovina postane plijen države BiH a ne entiteta kako je potpisano entiteti gube potpun smisao postojanja. Onda je samo BiH.Rat je bio besmislen.Inače je TKZ. USTAVNI SUD najspornija trorevina Dejtonske BiH. Tri stranca i jedan entitet uvijek mogu nadglasati druga dva entiteta.Ustavni sud svojim glasanjem i sada može ukinuti ne samo Republiku Srpsku nego i oba entiteta iz koji se sastoji država. Inače je značajno da taj USTAVNI SUD ima oko 50% svojih odluka NESPROVODIVIH !? Oni hoće da određuju Državni praznik jednom narodu ? To nema u istoriji svijeta.Imovina i granice Republike Srpske su jasno iscrtane i utrvđene u Dejtonu i o tome nikad i nikome nije dozvoljeno da pregovara. Prenos nadležnosti ,bilo koje vrste, nije bio dozvoljen nikad i nikome. Pojedinci,poput M.Dodika i drugih, radili su to radi lične koristi, ogromnog pritiska zapada...karikaturnog ustavog suda koji je zapad poturio da bi mogao izazivati sukobe i pritisak kada zatreba !! Imovina Republike Srpske je zemlja,potoci i vazduh tog entiteta ! O tome su zakoni donijeti u Dejtonu Međunarodnim sporazumom .Svaki razgovor oko toga trese kosti poginulih ratnika, duboko vrijeđa prognane, mnoge bez kuća i imovine,mnogih umrlih i stradalih poslije rata.

ODGOVORITE
Name

Savaass

15.12.2025 19:21

Ovaj ćelavi je više dosadio.

ODGOVORITE
Name

RE MURAT . B.

15.12.2025 20:03

Dejton je rekao i dugo iza rata su govorili. ENTITETIMA. Karte to govore. Dobro si rekao. ALI OVU PRIČU SU POKRENULI. DA PRED NARODOM GLUME SVI DA NEŠTO RADE I BRANE. ONI NEZNAJU RADITI NIŠTA KORISNO. PROIZVODITI I STVARATI DOBAR UGLED KOD NARODA. LAŽU NAS SVI. I SVIMA TEČE RADNI STAŽ I PLATA. Na silu može svako od svakoga oteti sve. ALI PRAVNO NE. Penzioner od BL.

ODGOVORITE
Name

Radoje

15.12.2025 20:07

Bravo doktore. Imovina je na entitetima. Sve ostalo je pljačka i ona nemožete baš dugo.

ODGOVORITE
Name

@Radoje

16.12.2025 08:30

Iskljucite emocije i ukljucite razum. Zamislite sta bi Dodik i njegovi uraditi od Srpske kada bi bilo tako? Rasprodali bi nas bez da trepnu.

Name

Boki

16.12.2025 09:25

Milance, gdje si kupio diplomu? Sve neki doktori, Milance, Covke, Ramce itd. Portir u Njemackoj ima veci IQ od ovih tzv. magistara doktora, akademika.

ODGOVORITE
Name

Suri orle

16.12.2025 17:08

Postovani Profesore ponovo niste bili na casu medjunarodnog prava o drzavnoj imovini,pa dragi profesore svaka drzava je vlasnik na svojoj tteritoriji nije opstina Mjesna zajednica ili entitet ili vi dragi profesore zelite da vlasnik bude nas dragi bivsi presednik Dodik Mozda vam se Odobri zelja od strane sveta I promeni medjunarodno pravo

ODGOVORITE