Netanjahu: Savez Amerika - Izrael neuništiv kao kamen

 - Nakon zajedničke molitve kod Zapadnog zida u Jerusalimu, izraelski premijer Benjamin Netanjahu i američki državni sekretar Marko Rubio obišli su obližnje podzemne tunele, pri čemu je Netanjahu ocenio savez između SAD i Izraela kao "neuništiv kao kamen" na jevrejskom svetom mestu.

Republika Srpska 14.09.2025 | 16:23
Netanjahu: Savez Amerika - Izrael neuništiv kao kamen

Njima su se pridružili američki ambasador u Izraelu Majk Hakabi i supruge troje zvaničnika, a vodič im je bio Suli Elijav, direktor Centra za baštinu Zapadnog zida, prenosi Tajms of Izrael.

"Mislim da je (Rubijeva) poseta ovde dokaz postojanosti i snage izraelsko-američkog saveza, koji je snažan i trajan kao kamenje Zapadnog zida koje smo upravo dotakli", rekao je Netanjahu novinarima nakon obilaska.

On je istakao da pod američkim predsednikom Donaldom Trampom i američkim državnim sekretarom Rubijom, ovaj savez nikada nije bio jači i da ga Izrael veoma ceni.

Rubio se nije obratio medijima, a nijedan od zvaničnika nije odgovarao na pitanja novinara, piše Tajms of Izrael.

Novinarke nisu bile u mogućnosti da u potpunosti izveštavaju o poseti zbog rodne segregacije na jervrejskom svetom mestu, dodaje izraelski portal.

Na delu Zapadnog zida namenjenom za žene vernike, supruge troje zvaničnika su se molile i upisale u knjigu zvaničnih posetilaca.

(Tanjug) Foto: AP 

Komentari / 6

Ostavite komentar
Name

Vrco

14.09.2025 16:50

Koliko je meni poznato kamen se lako drobi

ODGOVORITE
Name

Savez

14.09.2025 17:23

Zid je visok i cvrst, nema sumnje!

ODGOVORITE
Name

Libertas

14.09.2025 17:41

Bilo je kroz istoriju i većih i jačih pa su (zbog oholosti i zlobe) nestali sa lica zemlje.

ODGOVORITE
Name

Aha

14.09.2025 18:09

Yes yes! Ma samo se ti nadaj!

ODGOVORITE
Name

as

14.09.2025 18:43

pa Jevreji vladaju Amerikom

ODGOVORITE
Name

Re

14.09.2025 22:56

Bravo! Živi bili!

ODGOVORITE