Gačani se odazvali donatorskoj večeri u Beogradu
Na donatorskoj večeri za završetak izgradnje Hrama Svete Trojice u Gacku, održanoj u subotu, u Beogradu, prikupljeno je 302.700,00 КM.
Republika Srpska 03.03.2025 | 09:53
Ovu informaciju potvrdio je načelnik opštine Gacko Vukota Govedarica, koji je bio jedan od domaćina večeri.
Donatorsko veče okupilo je brojne Gačane, koji žive i rade u Beogradu, a porijeklom su iz ove hercegovačke opštine, kao i njihove prijatelje.
"Odziv je bio dobar, a određeni broj koji su izrazili želju da će učestovati u donaciji bio je spriječen da bude prisutan, tako da će ukupan iznos biti veći", kazao je Govedarica.
On kaže da je izgradnja hrama u Gacku počela davne 2002. godine i da su sada aktivirani radovi na završetku izgradnje Hrama Svete Trojice

Na donatorskoj večeri bile su i vladike Dimitrije, zahumsko-hercegovački, i Metodije, budimljansko-nikšićki.
Gacko ima znatan broj uspješnih ljudi koji žive i rade u Beogradu i Novom Sadu, koji vode porijeklo iz ove hercegovačke opštine.
(BN) Foto: Radio Gacko

Komentari / 5
Ostavite komentarStojan Petrić
03.03.2025 10:37Bravo Vukota..
ODGOVORITEIstocno Sarajevo
03.03.2025 20:3495% gacama je napustilo Gacko svi zive u N SAD-u i Beogradu, velik broj na zapadu, danas je istina Hercegovina prazna ljustura gdje je sve propalo, nema ljudi, mladosti, zivota, privrede, stocarstva, poljoprivrede, industrije, turizma.....tuga velika, cijela Hercegovina od Trebinja do Kalinovika nema ni 40.000 stanovnika, a to je velika teritorija, svo znanje i pamet je davno otislo odozdo, svi se lijepi smjestili u Beogradu, N.sadu, nikad se vratiti nece, zalost
Автовац-Бајо
04.03.2025 16:15Свака част Вукоти и Гачанима.Дс довршимо овај часни посао.
Bravo,
03.03.2025 12:35Gačani.
ODGOVORITEDonacija za crkvu!?
03.03.2025 18:12Ma sram vas bilo! Do neba se sramotite! Naridne kuhinje pune sirotinje koji su izgubili nadu i u Boga! Nema ga!
ODGOVORITE