Jednomjesečni pritvor ministru Bojanu Bošnjaku

 - Opštinski sud u Sarajevu odredio je jednomjesečni pritvor Bojanu Bošnjaku, kantonalnom ministru, osumnjičenom za zloupotrebu položaja, potvrđeno je u ovom sudu.

Bosna i Hercegovina 17.11.2024 | 21:07
Jednomjesečni pritvor ministru Bojanu Bošnjaku

Bošnjak je ministar komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite životne sredine u Vladi Кantona Sarajevo.

Njamu je danas, prema navodima federalnih medija, održano ročište u Opštinskom sudu.

Sumnjiči se da je dao pozitivno mišljenje na izvještaj o strategijskoj procjeni uticaja na životnu sredinu, kojim je htio da legalizuje nezakonite urbanističke projekte gradnje na Bjelašnici osumnjičenima Ibri Berilu i Nađi Milišić.

Uhapšen je u akciji "Incitat dva". 

(Srna) Foto: Vlada KS 

Komentari / 1

Ostavite komentar
Name

Odlično!

18.11.2024 11:01

Ako se primijeni isti zakon za sve,smatrati ću da imamo ozbiljnu pravnu državu,mada je to nemoguća misija u ovoj,i ovakvoj PROKLETOJ AVLIJI,što dokazuju primjeri mnogih sudskih postupaka,iz kojih žrtva biva osuđena,a kriminalac nagrađen!!! Kad je ovo "država",kao takva,ne treba da postoji!!! Fuuuuujjjjjjjj 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

ODGOVORITE