Očekivana odluka CIK-a, šta će sada Sud BiH uraditi?

Nenad Vuković, generalni sekretar PDP-a, komentarišući odluku Centralne izborne komsiije BiH da prizna "sporni listić" ove stranke za Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH, rekao je da je takva odluka CIK-a očekivana.

Republika Srpska 30.05.2024 | 16:10
Očekivana odluka CIK-a, šta će sada Sud BiH uraditi?

"Oni su i ranije, nakon izbora 2022. odlučili da listić koji je navodno sporan pripada PDP-u i da SNSD i PDP imaju isti broj glasova za famoznog četvrtog delegata.

Postavlja se pitanje šta će sada Sud BiH uraditi, jer kako sam informisan od pravnika postoji pravo žalbe na odluku CIK-a. Ja se nadam i očekujem da Sud BiH neće donijeti rješenje kako je donio prošli put iz razloga što imamo dvije nove okolnosti", smatra Vuković i dodaje:

"Jedna je da je Ustavni sud BiH u međuvremenu poništio njihovo ranije rješenje i ne vjerujem da će ići ponovo u susret jednom takvom scenariju. Druga je da na čelu Suda BiH nemamo neke ljude koji se sada nalaze gdje se nalaze, a za koje mislim da su vrlo vjerovatno imali uticaja na neke ranije odluke."

Moje očekivanje je, kako kaže, da dođe do tog žrijeba i da se tako odluči koji delegat treba biti u Domu naroda iz reda srpskog naroda.

"Nije važno da li ću to biti ja ili Novaković Bursać, ali drugi delegat opozicije može da donese promjene kada je u pitanju vlast u BiH. Kada bismo dobili tog delegata sigurno bismo počeli razgovore o prekompoziciji vlasti u BiH", naveo je Vuković.

(BN) Foto: BN

Komentari / 15

Ostavite komentar
Name

Mardoro

30.05.2024 16:27

Vukoviću,sve i da Dodik ostane bez 4.delegata,Dodik ostaje u Savjetu ministara jer vas Čović ne želi za partnere.Prošle sedmice su Dodik i Čović skupa gledali utakmicu.Eto koliko su dobri

ODGOVORITE
Name

Mile

30.05.2024 18:52

Vrlo je bitno da se pravda zadovolji. A ostalo je stvar tehnike izbora.

Name

Prijedorčanin M.

30.05.2024 16:34

Priprotet suda mora biti napredak države,svakako uz poštivanje zakona.

ODGOVORITE
Name

I.Sarajevo

30.05.2024 17:13

E cuj odmah u vlast haha ! Tri Dodikova delegata cine kvorum kada oni nisu prisutni ne moze se ni jedna odluka donijet .

ODGOVORITE
Name

Milan

30.05.2024 18:03

Očito je da Šmit, Marfi, i dio Sarajeva rovare i dan i noći i da su ucijenili članove CIK-a da moraju donijeti takvu odluku!

ODGOVORITE
Name

Đuro

30.05.2024 19:59

Pa jel žališ Burline lopovluke

Name

Milan za Đuro

30.05.2024 20:59

Tvoj gazda koji je izbezumljen od mržnje prema Miloradu Dodiku na sam dan izbora je pravio fotomontažu o navodnom spaljivanju glasačkih listića, i kad je vidio da se ni opozicija na to ne kači jer znaju da je očita fotomontaža odmah se ućutio!

Name

Đ. B.

30.05.2024 21:20

Rano ste počeli kalkulisati. Da opet ne bude kao 2022. god. "Ja sam mislila da sam predsjednik". Šta ako i dođe do žrijebanja i ponovo izvuku snsd-ovog kandidata???

Name

Sl

31.05.2024 01:41

Ajd ne serendaj poltronu mali.jbt te Smith.prevaranti kradete izbore kriminalci SA krvatama.obicni prevaranti ste!kradete na sve strane al necete jos digo.u prdekanu ce takvih kao ti mali poltronu iskompleksirani

Name

Bozo za Milana

31.05.2024 08:46

Magarcino lopovska,smradu lopovski. Izadji vise iz rudonjine zadnjice.

Name

Banja luka

30.05.2024 18:39

Nisi ti nikakva opozicija PDP je pod sapom Cik predsjednika Dodika.

ODGOVORITE
Name

Legenda

30.05.2024 18:54

Pa SNSD-u opet ostaju 3 delegata i ako se oni ne pojave na sjednici, nema kvoruma.. A sve i da mogu bez njih, pa opoziciju HDZ ne zeli za partnere u vlasti.. d

ODGOVORITE
Name

Arsa

30.05.2024 19:56

Milane gdje si pokupio toliku pamet?Kad je CIK pod pritiskom Šmita i ostalih legalizovao pokradene izbore tada su vam bili dobri.Danas kad je donesena ispravna odluka vama to smeta jer eto neki u Sarajevu rade protiv vas iz SNSD-a naravno u dogovoru sa izdajnicima iz opozicije.Ta priča je odavno izlizana i jedna velika laž i zato je najbolje da se pokrijte po ušima vi iz sekte i da nepričate više gluposti.

ODGOVORITE
Name

Milan za Arsa

31.05.2024 05:35

Samo se ti tješi sa pričom o pokradenim izborima i liječi srcu rane! Koliko su pokradeni izbori najbolje govori činjenica da vas je narod katastrofalno kaznio na izborima i do te mjere da vam nisu mogli pomoći ni vaši članovi CIK-a koje ste izabrali bez javnog konkursa i doveli ste ih da vam završe posao i dovedu vas na vlast, ali vas nisu mogli dovesti na vlast jer je tolika razlika bila u korist Milorada Dodika da je to bilo nemoguće! Naravno da ste izdajnici i obični ljigavci jer čim neko pomene Šmita, Marfija i Sarajevo vi odmah skačete kao paščad, što direktno govori da radite sa njima i vidi se da stalno skakućete, ali nema od toga ništa!

Name

Re Milan za Arsa

31.05.2024 09:42

Jedeš tek ti veliko gov.o. Sram te bilo. I bogataš si. A DIJECA POGINULIH BORACA MORALI U EU. Običan čovjek.

ODGOVORITE