Potpuni debakl fudbalera Srbije u Rusiji

Fudbaleri Srbije poraženi su od Rusije u Moskvi rezultatom 4:0 u prijateljskoj utakmici u okviru priprema za Evropsko prvenstvo.

Sport 21.03.2024 | 20:02

Nakon mirnog i izjednačenog početka utakmice desio se detalj koji je prelomio utakmicu.

Milan Gajić je skrivio potpuno nepotrebno penal nad Kluševićem i dobio crveni karton kao poslednji igrač odbrane.

Rusi su itekako znali da iskoriste brojčanu prednost.

Anton Mirančuk je bio siguran sa penala, prednost duplirao Osipenko u 32. minut.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi je probao izmenama na poluvremenu ali nije vredelo.

U nastavku igre treći gol postiže Aleksej Mirančuk u 55. minutu.

Do kraja meča Rusija je propustila priliku da zabeleži i ubedljiviji trijumf, ali su Petrović i sreća spasili Orlove

Rusi su postigli i četvrti gol u 88. minutu ali je on nakon VAR intervencije poništen.

Ipak u u nadoknadi vremena Rusija postiže i četvrti gol , Sergejev je strelac.

Srbija naredni meč igra protiv Kipra u Larnaki u ponedeljak.