Partizan pobijedio Asvel u 22. kolu Evrolige

- Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Asvela rezultatom 92:71 (25:16, 25:20, 26:15, 16:20) u meču 22. kola Evrolige.

Košarka 31.01.2023 | 22:58

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 22 poena, dok je Dante Egzum ubacio 13. Matijas Lesor je dodao 12 poena, a Džejms Naneli 10. Kod gostiju, najbolji su bili Jusufa Fol i Iv Pons, koji su postigli po 14 poena.

"Crno-beli" imaju skor od po 11 pobeda i poraza, dok Asvel ima učinak od osam trijumfa i 14 poraza.

Partizan će u narednom, 23. kolu Evrolige, u petak od 19 sati gostovati Žalgirisu, dok će Asvel na svom terenu dočekati Virtus.

Asvel je trojkom otvorio večerašnji meč, a onda je Panter uzvratio sa dva precizna šuta za tri poena. "Crno-beli" su u nastavku meča zaigrali angažovanije i u šestom minutu imali su vođstvo od 19:11. Partizan je prvu četvrtinu rešio u svoju korist 25:16.

"Crno-beli" su početkom druge četvrtine stekli deset poena prednosti, a onda su domaći košarkaši bodreni sa tribina i trojkama Džejmsa Nanelija prvo poluvremenu dobili rezultatom 50:36.

Košarkaši Partizana su u trećoj četvrtini odličnom igrom praktično rešili pitanje pobednika. Prednost domaćeg tima rasla je iz minuta u minut, a "crno-beli" su u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom od 76:51.

Gosti su poslednju četvrtinu otvorili serijom 6:1 i smanjili vođstvo Partizana na 77:57. "Crno-beli" su do kraja meča sačuvali visoku prednost i zasluženo su stigli do ubedljive pobede od 92:71.

(Tanjug Foto: Tanjug)