Mitrović razbio Švedsku - meč odluke u Norveškoj

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Švedsku rezultatom 4:1 u 5. kolu Lige nacija.

Fudbal 24.09.2022 | 22:45

Ovo peto kolo je za Srbiju rezultatski bilo manje-više nebitno, jer uprkos trijumfu mora da se pobedi Norveška u Oslu u poslednjem kolu.

Bio je to poslednji meč Srbije na domaćem terenu pred početak Svetskog prvenstva u Kataru u novembru i "Orlovi" su preokretom došli do pobede.

Nešto sporiji početak meča obeležila je bolja igra reprezentacije Srbije i velika šansa koju je Živković propustio u 14. minutu, kada je prebacio gol na asitenciju Tadića.

Već u sledećem napadu usledila je kazna. Kuluševski je kreirao veoma opasan napad Šveđana, povukao loptu i asistirao Klesonu koju uspeva da matira Vanju Milinkovića-Savića za vođstvo Švedske.

Ipak, gosti su prednost zadržali nepuna tri minuta, pošto je toliko bilo potrebno Srbiji za odgovor. Živković je odlično centrirao i pogodio Aleksandra Mitrovića koji trese mrežu Švedske za brz odgovor i izjednačenje Srbije, 1:1.

Nizali su se opasni napadi, dve ogromne prilike Srbije su propale, da bismo od negde 30. do 45. minuta imali zatišje pred buru, koju je ponovo pokrenuo Aleksandar Mitrović.

Počela je nadoknada vremena, Tadić izveo korner i pogodio Mitrovića pravo u glavu koji je matirao Olsena po drugi put i doneo preokret i vođstvo Srbiji od 2:1 i miran nastavak susreta na stadionu Rajko Mitić.