Operativna akciji „Svitava“: SIPA uhapsila pet lica
Operativna akciji „Svitava“- SIPA lišila slobode pet lica
Republika Srpska 28.12.2021 | 17:05
Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (u daljem tekstu: SIPA) danas su (28.12.2021. godine) u operativnoj akciji „Svitava“, realizovali pretrese stambenih i pomoćnih objekata na pet lokacija na području Kantona Sarajevo i Hercegovačko-neretvanskog kantona, prilikom čega su otkrili i privremeno oduzeli 1,7 litara amfetaminskog ulja koje se koristi za proizvodnju speeda, kilogram kofeina, određenu količinu zeljaste materije koja asocira na opojnu drogu marihuanu, određenu količinu bijele praškaste materije koja asocira na opojnu drogu speed i pet mobilnih telefona.
Slobode je lišeno pet osobe zbog postojanja osnova sumnje da su počinile krivično djelo „Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga“ iz člana 238. u vezi sa krivčnim djelom „Posjedovanje i omogućavanje uživanja opojnih droga“ iz člana 239. Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine.
Navedene aktivnosti su realizovane po nalogu Općinskog suda u Sarajevu u saradnji sa Federalnom upravom policije, Ministarstvom unutrašnjih Kantona Sarajevo i Ministarstvom unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona.
Osobe lišene slobode bit će sprovedene u prostorije SIPA-e, gdje će se nad njima izvršiti kriminalistička obrada, nakon čega će biti predate u dalju nadležnost Kantonalnom tužilaštvu Kantona Sarajevo.
(BN)

Komentari / 9
Ostavite komentarDrago Bl
28.12.2021 16:13A somove, kapitalce niko ne dira..
ODGOVORITEre
28.12.2021 16:50Vataju mamce za krupnu ribu, haha...
Re Drago BL
28.12.2021 16:54Pa ko je na čelu SIPE? Još uvijek Dodik kontroliše većinu institucija.On je kapitalac svih kapitalaca,sve ostalo će po inerciji pasti,samo da se njega riješiti.
Kun'-fu Panda
28.12.2021 16:15A sto su kofein oduzimali?
ODGOVORITEv.d. komentator
28.12.2021 16:54Vi ne znate definiciju opojnih droga? Svaka supstanca je opojna droga.
plaćeni patriota
28.12.2021 16:18Nekome je svitava, a nekome smrkava
ODGOVORITEborac
28.12.2021 16:35Bavili se ovaj narod icim drugim osim droge.
ODGOVORITEIstina
28.12.2021 17:31Samo hapse sitne krupne ribe su slobodne Žalosno
ODGOVORITEEU
28.12.2021 17:49U ovoj drzavi jedino Sipa nesta radi drugi nista
ODGOVORITE