Džakula kupuje vrijeme da UIO uzme Radišićevu zgradu
Uprava za indikretno oporezivanje BiH ne želi ni jedan drugi prostor u Banjaluci osim onog u vlasništvu Mile Radišića i njegovog preduzeća “Grand Trade”, a za kojeg biznismen presuđen za kriminal i nekadašnji zatvorenik sa Tunjica traži oko 100 miliona maraka.
Republika Srpska 29.09.2021 | 08:10
Da je tako, govori i posljednji dogovor između dvije strane, sklopljen samo nekoliko dana prije isteka roka za odgovor na Radišićevu ponudu, a koja je važila do kraja ovog mjeseca.
Prema novom dogovoru Radišić će sačekati da UIO pronađe novac do kraja ove godine.
To je treći puta da je pristao na pomjeranje roka, što i ne treba da čudi jer mu je UIO za svaki kvadrat spremna da plati fenomenalnih 5.000 maraka.
Da je “pao” novi dogovor, CAPITAL-u je potvrđeno i u UIO BiH.
“Zatražena je saglasnost za produženje perioda važenja ponude na dodatni period do 31.12.2021.godine, na što je ponuđač Grand Trade dao saglasnost”, poručili su iz Uprave.
Podsjećamo, UIO je za kupovinu prostora obezbjedila 35 miliona maraka, što je daleko ispod onog što je tražio Radišić za svoj prostor u ulici Vuka Karadžića u Banjaluci.
Zbog toga je Savjetu ministara uputila prijedlog izmjena i dopuna odluke o odobravanju projekta nabakve i izgradnje objekata UIO kojim je predviđeno da se preostali dio obezbijedi iz budžeta za iduću i 2023. godinu.
Međutim, ovoj kupovini se protivi Parlament BiH, koji insistira na tome da se tender poništi.
A Radišić je 17.020 kvadrata poslovnog prostora ponudio za 84.249.000 KM bez PDV-a, odnosno 4.950 KM po kvadratnom metru. Sa PDV-om objekat u ulici Vuka Karadžića bi trebalo da košta 98,5 miliona KM.
Na tenderu raspisanom početkom decembra prošle godine bio je jedini ponuđač, što je bilo očekivano jer su uslovi javne nabavke prilagođeni njegovom objektu.
UIO je tražio da se objekat nalazi na udaljenosti ne većoj od tri kilometra od centra grada, da ima 12.000 metara kvadratnih prostora, te parking i tehničke prostorije od 3.000 kvadrata.
Odnosno, tražili su sve ono što je u tom momentu jedino imao i mogao da ponudi “Grand Trade”.
(Capital)
Komentari / 16
Ostavite komentarRonin
29.09.2021 06:42Klen i Lemi su primorani da cekaju ,jer kome drugom ce po toj cijeni valjuhnuti tu zgradurinu kad je unapred pravljena za UIO,pa toliko ne vrijedi zgrada Alianz AG u centru München.
ODGOVORITELUDILO
29.09.2021 08:01U NJEMACKOJ I DRUGIM EU -ZEMLJAMA , KAD BI NEKO TAKO NAMJENSKI NAPRAVIO ZGRADU I DA JE PRODA (POKRADE NARODNE PARE ) ZAVRSIO BI NA DOZIVOTNOJ ROBIJI . U STVARI , TAKO NESTO NIKO NE BI NI POMISLIO ILI POKUSAO . JER BI ZNAO STA GA CEKA - LUDILO !
Miki
29.09.2021 08:03Kod nas su druge cijene...sve duplo vec u EU..
Re
29.09.2021 16:02Zašto niko ne reaguje na ovakve nezakonite odluke. Podnesite krivičnu prijavu.
Zaga
29.09.2021 07:28Treba njih pod šator,ili,ispod drveta,koliko pljačkaju ovaj narod. Pitam se hoće li građani i dalje čitati na ovo rasipništvo vlasti,ili će se odlučiti na proteste i stati im na rep?!
ODGOVORITEJaffa
29.09.2021 08:43Pisao je neko da su spremili scenarij...pustiće Draška da sruši Kajak, a onda on neće talasati puno kad kupe tu "zgradu od 100 miliona". A Šmit ćuti...ni A ni B, ni o kiseoniku, ni o pljački...toliko o njemu i međunarodnoj zajednici.
Prijedorcanin
29.09.2021 07:31Javno pitam Dzakulu ,koliko novaca od drzave uzima za kiriju u carinskom terminalu u Prijedoru te spediterima za kancelarije?Je li taj objekat napravio od plate ?
ODGOVORITEOktopod
29.09.2021 07:43Korumpirani direktor UIO Miro Džakula će učiniti sve da izvrši naloge Dodika i Čovića jer pokrivaju i štite njegov višegodišnji milionski kriminal. Preko Ratka Kovačevića, portparola UIO, je zapošljavao rodbinu mnogih novinara da ne pišu o njegovom kriminalu proteklih 10 godina. Azra Dedić, šefica pravne službe, donosi drugostepena rješenja o povratu PDV u kojima se vrši najkrupniji kriminal. Naravno, interne kontrolne službe sve znaju ali zbog straha od mobinga ne smiju reagovati.
ODGOVORITESnaga uma
29.09.2021 07:55Fina zgrada... al betonska bandera ispred nje. To obara cijenu...brat bratu, mora ici jeftinije, bar zbog javnosti.
ODGOVORITEsale
29.09.2021 08:36Pa glupaci jedni 25 godina vam prodaju maglu i promaju, a vi se ljudi stalno nesto čudite i komantarisete u stilu ,,sram ih bilo" i slicno! Pa probudite se vec jednom, nestajemo!!!!!!!!
Darkvar Constantinou
29.09.2021 08:09Džakula se baš trudi da zasluži sebi zatvor, šta SIPA radi? Dokle više?
ODGOVORITEStaje kukavice
29.09.2021 08:18Lopovi svicete zavrsiti u zatviru
ODGOVORITEXx
29.09.2021 08:58Narode sta cekas? Svi na ulice i rastjerati bagru! Vise nas je! Dosta pljacke i lopovluka! Bagra....
ODGOVORITEZa banja luku
29.09.2021 08:59Bravo za UIO i Dzakulu
ODGOVORITEkušljo
29.09.2021 09:27Zato se službenicima u institucijama BiH drži smanjena plata da bi se finansirala ta zgradurina od tih para
ODGOVORITEJa
29.09.2021 12:50I Dzukela će čekati čekati i dočekati........robiju ako Bok da.
ODGOVORITE