Ubjedljiva pobjeda Mege nad Igokeom u Laktašima

Košarkaši Mega Soccerbeta su rezultatom 84:62 pobijedili Igokeu na gostovanju u prvom kolu ABA lige.

Košarka 03.10.2020 | 19:46

Mega je sezonu počela na najbolji način – ubjedljivom pobjedom. I to na gostovanju u Laktašima.

Prva četvrtina je bila prilično napeta, Mega je dobila sa samo pola koša, a onda je na krilima Marka Simonovića u drugoj potpuno pregazila Igokeu.

Do kraja susreta je Mega samo igrala na talasu te visoke prednosti, pa su posle 40 minuta upisali sigurnu pobjedu sa 84:62.

Najefikasniji igrač je bio maločas pomenuti Marko Simonović koji je upisao 19 poena uz 13 skokova, a nad njim je načinjeno i 8 prekršaja i sve to je bilo dovoljno za 33 indeksna poena.

Dvocifren je bio i Mišković sa 14 poena, dok su kod domaćina Jošilo i Karmajkl postigli po 11, a Klemons 10 poena.