Prvo veliko iznenađenje na Rolan Garosu

Mladi Italijan Janik Siner je napravio prvo veće iznenađenje na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu Francuske, pošto je već u prvom kolu eliminisao Davida Gofana.

Svijet 27.09.2020 | 16:21

Siner, koji ima 19 godina i 74. je teniser sveta, dobio je meč posle dva sata i dva minuta igre sa 3:0 (7:5, 6:0, 6:3).

Belgijanac je bio 11. nosilac turnira, ali nije pokazao ništa što bi ukazivalo na veliku razliku u rankingu, iskustvu u odnosu na 19-godišnjeg rivala.

Italijan je debitovao na Rolan Garosu, a do prvog seta je stigao brejkom pri rezultatu 6:5.

Da to nije bila slučajnost, pokazao je u drugom setu u kom je počistio Gofana sa terena – bilo je 6:0 za Sinera.

Bio je to period u kom je vezao čak 11 uzastopnih osvojenih gemova: dva u prvom, šest u drugom i tri na početku trećeg seta.

Tu je potpuno slomio favorizovanog Belgijanca i lako priveo meč kraju.

Sada preuzima mesto Gofana u žrebu i u sledećem kolu protivnik će mu biti bolji i duela kvalifikanta Bonzija i Finca Rusuvorija.