Crvena zvezda sigurnom pobjedom sačuvala prednost

Crvena zvezda je rutinski savladala Napredak 3:0 u 26. kolu prvenstva Srbije i tako sačuvala prednost u odnosu na vječitog rivala Partizan.

Fudbal 14.03.2020 | 20:10

Beograđani su u potpunosti dominirali utakmicom, stvorili veliki broj šansi i na kraju se može napisati da gosti još mogu da budu zadovoljni konačnim rezultatom.

Nakon nekoliko propuštenih šansi Zvezda je povela u 22.minuti. Gavrić je izveo korner, Pavkov proslijedio loptu a Tomane se bacio i glavom je poslao u mrežu. Tom prilikom Portugalac je zaradio i povredu.

Da sve ne bude dobro za trenera Dejana Stankovića pobrinuo se Radovan Pankov. Naime, Zvezda opet nije realizovao penal, tačnije defanzivac je pogodio prečku u finišu prvog dijela.
U nastavku je Pavkov promašio sjajnu šansu zatim je pokušao Gavrića, ali je upravo mladić iz Semberije riješio sve dileme. Odlično se snašao u 52.minuti i zatresao mrežu. Prije gola sjajno je odigrao akciju sa Veljkom Nikolićem.

El Fardu Be je novi ugovor”proslavio” sjajnom asistencijom koju je u gol pretvorio Mirko Ivanić.