Đoković izgubio živce, pa glasno psovao

Srbijanski teniser Novak Đoković pobijedio je Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 7:6, 7:6 i time donio prvu pobjedu Srbiji na ATP Cupu, ali je tokom meča napravio i pravi show.

Tenis 04.01.2020 | 15:47

Naime, ulazio je u rasprave s glavnim sudijom, žalio se da je publika preglasna, a burno je reagovao i nakon jednog dobijenog poena.

Đoković je zamahnuo reketom prema publici, s kojom je bio u konstantnom sukobu, i zatim glasno izgovorio vrlo vulgarne psovke.

Inače, za Đokovića je to bio prvi meč u 2020. godini, a slavio je nakon dva sata i 23 minuta igre i to pošto je spasio set loptu rivala u drugom tie-breaku.

Srbijanski teniser je fantastično počeo meč, ali je imao u nastavku problema da se izbori sa Južnoafrikancem, koji je mučio rivala servisima.

U oba seta odlučivao je tie-break u kojima je Đoković pokazao sav svoj kvalitet te je zabilježio maksimalnu pobjedu.