Srpska open: Nagal - Grikspor u finalu!

Epska bitka: Krstin ispustio finale Srpska opena! Poslije velike borbe, srpski teniser Peđa Krstin je stao u polufinalu turnira Srpska open u Banjaluci.

Tenis 15.09.2019 | 08:19
Krstin je bio nadomak da postane peti Srbin koji je stekao priliku da se bori za trofej u Banjaluci poslije Ilije Bozoljca, Viktora Troickog i Dušana Lajovića, koji su osvajali pehar 2008, 2014 i 2015. godine, dok je Miljan Zekić 2016. izgubio finale.

Godine 2005. Viktor Troicki je pod zastavom Srbije i Crne Gore takođe poražen u finalu tadašnjeg banjalučkog čelendžera.
Ipak, Holanđanin Talon Grikspor će igrati u finalu u nedjelju protiv Indijca Sumita Nagala, koji je nešto ranije u subotu u drugom polufinalu savladao Slovaka Filipa Horanskog rezultatom 2:0 u setovima 7:6, 6:2.

Šteta, baš šteta za Peđu Krstina!

Talon Grikspor je izborio finale pobjedom sa 2:1 u setovima 6:4, 4:6, 7:5 nakon epske borbe na banjalučkoj šljaci duge dva sata i 41 minut.

Već na startu subotnjeg duela, Krstin je izgubio svoj servis od Holanđanina, ali je uzvratio "ribrejkom" i do devetog gema obojica tenisera su ljubomorno čuvala svoj servis.

Tada je opet poklekao srpski igrač, da bi u narednom 10. gemu propustio brejk loptu što je kaznio Grikspor iskoristivši prvu set loptu - 6:4.

U drugom setu, ponovo je Krstin poklonio brejk Griksporu, nadoknadivši "minus" u četvrtom gemu (2:2).

Potom se na banjalučkoj šljaci vodila prilično izjednačena borba i za svaki gem su obojica tenisera morala pošteno da se pomuče.

Tako je bilo i u 10. gemu na servis Holanđanina, koji je spasio dvije set lopte, ali nije mogao treću pa je Krstin stigao do izjednačenja - 4:6.

I u trećem, odlučujućem setu, Krstin je već u prvom gemu opet izgubio svoj servis, koji nije uspio da nadoknadi, ali je u devetom gemu na svoj servis spasio čak tri meč-lopte.

Holanđanin je potom servirao za finale ali je sjajni Krstin "brejknuo" rivala u najvažnijem trenutku, spasivši još jednu meč loptu - ČETVRTU na meču u Banjaluci.

I onda je ispustio priliku...

Holanđanin je uzvratio "ribrejkom" za 6:5 i odservirao za pobjedu i plasman u finale!