Poraz pred 40.000 navijača: Srbija - Portugal (2:4)

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je na Marakani od selekcije Portugala sa 2:4 (0:1) u 5. kolu kvalifikacija za EP 2020. godine.  Golove za Portugal su postizali Gedeš, Karvaljo, Silva i Ronaldo, dok su za Srbiju pogodili Mitrović i MIlenković.

Srbija 07.09.2019 | 22:15
Srbiji su posle ovog meča ostale minimalne šanse za prolaz na EP putem kvalifikacija, pa će Orlovi priluku tražiti putem plej-ofa za Ligu nacija.

Naredni meč Orlovi igraju već za tri dana sa selekcijom Luksemburga u istoimenom gradu.

TOK MEČA:

86. minut - GOL! Bernardo Silva.

85. minut - GOOOOOOOL! Mitrović za nadu Orlova! Sjajan pogodak za napadača Srbije.

82. minut - Odlična šansa za Srbiju. Probao je Ljajić desnom nogom u bliži ugao, ali bez uspeha.

80. minut - GOL! Ronaldo pogađa po prvi put u Beogradu! Deluje da je gol postignut iz ofsajda.

78. minut - Srbija svim silama napada Portugalce, žele Orlovi gol po svaku cenu.

70. minut - Iz igre izlazi Gedeš, na teren ulazi Žoa Feliks.

69. minut - Odličan šut Ljajića, ali je dobro odbranio Patrisio i loptu prosledio u korner.

68. minut - GOOOOOOL! Milenković za nadu Orlova. Pogodio je popularni ''Bleki'' posle kornera koji je izveo Tadić.

64. minut - Teška povreda Semeda i duži prekid na utakmici. Žuti karton Kolarovu zbog ovog starta. Žoa Kanselo ulazi umesto Semeda.

59. minut - U igru je ušao Adem Ljajić umesto Darka Lazovića.

58. minut -Portugalija vodi 2:0. Guedeš je izbacio Maksimovića i zatim sjajnim udarcem poslao loptu u mrežu.

51. minut - Pošao je spoljnom Luka MIlivojević sa ivice šesnaesterca posle jedne odbijene lopte, ali opet lopta prolazi tik pored stative.

50. minut - Pokušao je Ronaldo iz prekida, ali je lopta ponovo uz dosta sreće prošla koji milimetar pored stative gola Srbije.

48. minut - Odlična šansa za Ronalda. Primio je loptu na levoj strani, namestio se na desnu i opalio, ali je lopta prošla par milimetara pored desne stative gola Srbije.

Srpski navijači poslali su poruku zahvalnosti češkim navijačima.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za jedan minut.

Publika na Marakani tokom čitavog meča provocira Ronalda povicima i skandiranjem - Mesi, Mesi.

42. minut - 0:1 - GOL!  Srbija kažnjena za promašaje. Karvaljo utišao Marakanu. Portugalac je pogodio mrežu posle velike gužve u šesnaestercu Orlova. Viljem se najbolje snašao u gužvi.

Srbija je Kosovo - Orilo se nekoliko puta na Marakani.

38. minut - Najbolja prilika za Srbiju. Ušao je Lazović po desnoj strani u šesnaesterac i zavrnuo do Kolarova na drugoj strani koji je probao slabijom desnom nogom, pa lopta ide pored gola. Propala je odlična prilika za Srbiju.

36. minut - Prošao je po desnoj strani Darko Lazović, ubacio po zemlji do Mitrovića, ali Rui Patrisio je stigao do lopte pre njega. Linijski sudija je naknadno pokazao ofsajd pozciju.

Veliki broj poznatih stigao je na utakmicu.

28. minut - Kostić je probio po levoj strani i pokušao da iznenadi Rui Patrisija, ali bez uspeha.

23. minut - Srbija se polako oslobodila početnog pritiska i uzela loptu u svoj posed.

21. minut - Ceo stadion peva u glas - Kosovo, Srbija.

Pred početak meča sa razglasa se čula dobro poznata pesma - Pukni zoro, a publika je dobro poznatu pesmu pevala u glas.

10. minut - Žuti karton za Maksimovića zbog starta nad Kristijanom Ronaldom. Stadion je pobesneo zbog ove odluke Čakira pa se može čuti skandiranje - Mesi, MesI!

3. minut - Odlična prilika za Srbiju. Probio je po levoj strani Kostić, centrirao na Mitrovića koji je spustio za Tadića koji je opalio iz prve, ali pravo u golmana Rui Patrisija.

1. minut - Samo par sekundi nakon početka došlo je do prekida, Milenković je zakačio Guedeša koji je legao na zeljmu, ali sve je brzo nastavljeno.

1. minut - Utakmica je počela!

Na stadionu trenutno ima između 35 i 40 000 navijača. Istočna i zapadna tribina su već pune.

Velike ovacije publike na Marakani za selektora Tumbakovića i povratinike Milivojevića i Nastasića.

Prilikom izlaska na teren fudbalera Portugala, ceo sadion je izviždao Kristijana Ronalda, dok su aplauzom isrpatili ostale fudbalere Portugala.

U utakmici naše grupe koja je odigrana ranije danas Ukrajina je pregazila Litvance.