EP: Odbojkašice Srbije plasirale se u finalu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je poslije četiri seta pobijedila selekciju Italije.

Srbija 07.09.2019 | 18:51
Srpkinje su slavile rezultatom – 25:22, 25:21, 21:25, 25:20, i u velikom finalu igraće protiv Turske ili Poljske, čiji je meč na programu od 18.30.

Srbija će braniti titulu osvojenu prije dvije godine, a da li će i odbraniti vidjećemo u nedjelju kada je zakazano finale.

Aktuelne svjetske i evropske šampionke predvodila je Tijana Bošković, a pratile su je Brankica Mihajlović, Mina Popović i Stefana Veljković.

Kod Italije najefikasnija bila je Paola Egonu 24 poena, ali je zato odbojkašice Koneljana dosta i grešila.

Srpske dame nešto slabije su otvorile meč i to su njihove rivalke iskoristile. Međutim, kako je prolazio set, tako je rasla i njihova igra.

U završnici prvog seta Srbija dolazi do prvog vođstva, a potom i do predanosti do 1-0 (25:22).

Dobru igru s kraja prvog seta ekipa Zorana Terzića prenosi u drugi. Srbija ovaj period igre dobija sa 25:21.

Činilo se da će Srbija potpuno slomiti otpor protivnika u trećem setu, međutim razigrala se Paola Egonu, a i aktuelnim šampionkama je popustio prijem, i Italija smanjuje zaostatak.