LE: Poraz Sarajeva, Srbi vuku Ajntraht!

Korak unazad Sarajeva - BATE slavio u Zenici! Sarajevo primilo gol u 19. minutu, potom preuzelo inicijativu, ali je BATE uspio da se izbori sa naletom domaćih i u 71. minutu udvostruči prednost sa bijele tačke. Domaći tim u finišu preko Handžića ublažio poraz. . .  Srbi vuku Ajntraht u plej-of: Filip Kostić dao golčinu! Fenomenalan pogodak!

Fudbal 08.08.2019 | 22:30
Fudbaleri Sarajeva poraženi su u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope od bjeloruskog BATE Borisova rezultatom 1:2.

I bosansko-hercegovački i bjeloruski šampion su u meč ušli oprezno, čekajući grešku rivala, ali je Sarajevo, stekao se utisak, ipak previše respektovalo rivala koji je u 19. minutu šokirao deset hiljada domaćih navijača.

Pobjegao je Mukam na lijevoj strani, dao sebi malo duži for, ali je ipak stigao do lopte koju je potom proslijedio u šesnaesterac do Bage koji neometan ''ispisuje'' 0:1 na semaforu zeničkog fudbalskog zdanja.

Trebalo je par minuta igračima Sarajeva da se oporave, a kad su u tome uspjeli, bili su bolji rival na terenu do kraja prvog poluvremena, uz dvije propuštene šanse Harisa Handžića, koji nakon centaršuteva Milanovića i Hebibovića udarcima glavom nije uspio da matira Čičkana.

Nastavili su puleni Husrefa Musemića i u uvodnim minutima drugog poluvremena da atakuju ka golu Bjelorusa, a nova sjajna šansa u gol nije pretvorena u 53. minutu, kada je stameni centarfor Sarajlija poslije asistencije Tatara pogodio samo spoljni dio mreže za uzdahe navijača, koji su ponovo bili razočarani u 71. minutu, kad je BATE udvostručio prednost.

Lazić je faulirao Skaviša koji je bio brži, pao je fudbaler gostiju ispred Vladana Kovačevića a arbitar iz Belgije, koji je nešto kasnije na 5-6 minuta prekinuo meč zbog jedne baklje koja je uletjela na teren, pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Ervan Mukam i pogodio za 0:2.

U finišu meča, Handžić je, ipak, dijelom naplatio dotadašnje promašaje, kada je krunisao sjajnu akciju u kojoj su učestvovali i Mustafić i Šišić.

Pokušalo je Sarajevo do kraja, na krilima tog gola i prepunog Bilinog polja, da dođe do 2:2 i povoljnijeg rezultata za revanš, ali u tome ipak nisu uspjeli, pa su Bjelorusi pred drugih 90 minuta bliži plej-ofu i dvomeču sa boljim iz duela Astane i Valete.

U četvrtak se priča o još jednom reprezentativcu Srbije - Filipu Kostiću!

Krilni igrač Ajntrahta dao je dva gola protiv Vaduca u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a u ubedljivom trijumfu nemačkog tima učestvovao je i Mijat Gaćinović, takođe pogotkom.

Među pet pogodaka nemačkog tima u Lihtenštajnu ubedljivo je najlepši prvi Kostićev hitac, za 0:1 u 11. minutu.

Dotrčao je sa loptom na distancu od 25 do 30 metara od gola, "opalio" snažno i pogodio!

Veliki posao pred Vladom i Ljupkom... Ekipe srpskih trenera moraće da pobede u revanšu.

Pred timovima dvojice srpskih trenera je značajan posao u revanšima treće runde kvalifikacija.

Makabi Vladimira Ivića prvi je prošle sezone u Evropi osvojio titulu nacionalnog prvaka i ambiciozno ušao u trku za Ligu šampiona, ali je završio u dvomeču protiv Kluža (0:1, 2:2).

"Ponos Izraela" potom se prebacio u borbu za plasman u Ligu Evrope, pa na prvom koraku naišao na problem - šampiona Litvanije.

Makabi - Suduva 1:2 (0:1)

Ivićev tim moraće u revanšu da pobedi 2:0 i ubedljivije da bi ušao u plej-of. Jasno je da će to biti krupan izazov.

Takođe, neće lako biti ni timu još jednog srpskog stručnjaka, Ljupka Petrovića, koji je sa sofijskim CSKA odigrao nerešeno kod kuće protiv rivala iz Ukrajine, ali uz primljen gol.

CSKA Sofija - Zorja 1:1 (1:1)

Da bi izborio prolaz, bugarski predstavnik moraće da postigne bar gol u revanšu...