RUS: Zenit ne griješi, tri od tri!

Orenburg primio gol u prvom minutu - 2:0.

Fudbal 28.07.2019 | 18:08
Šampion Rusije je odmah zaseo na čelo tabele i nema nameru da sa njega tako lako siđe. Treće kolo novog prvenstva i treća pobeda! Laka da lakše ne može. Orenburg je na svom terenu položio oružje pred Zenitom bez ispaljenog metka – 0:2 (0:1).

Teško je i igrati protiv favorita kada vam zatrese mrežu samo što se krenulo s centra. Zenit je u prvom minutu postigao gol. Strelac Sardar Azmun, „iranski Mesi“, koji igra fantastično u poslednjih godinu dana.

Pokušavao je Orenburg da se presabere i vrati u igru, ali nije uspevao. Uzalud je bila ravnoteža na terenu, kada je na semaforu gost imao gol prednosti.

Tačka na i stavljena je u 55. minutu. Zenit je dobio penal, a Artjom Dzjuba, asistent kod prvog gola, sada je bio egzekutor – 2:0. Tri kola, tri pobede šampiona iz Sankt Peterburga. Jedini maksimalan posle 270 minuta fudbala.