RUS: Spartak se sapleo!

Rostov u 91. minutu do boda! Domaći tim vodio, pa gubio i na kraju izvukao remi.

Fudbal 20.07.2019 | 23:37
CSKA se izvukao, ali Spartak nije!

Moskovski klub sapleo se na gostovanju u Rostovu, pošto je protiv istoimenog kluba odigrao 2:2 (1:1) iako je od 66. minuta imao gol viška.

Vrlo dinamičnu subotu drugog kola ruskog prvenstva upotpunili su fudbaleri Rostova i Spartaka sa još četiri gola, po dva na obe strane. Sve je počelo od gola domaćih preko Bajramjana u 23. minutu, da bi Luiz Adrijano nepunih 120 sekundi kasnije s bele tačke poravnao rezultat i tako dodatno otvorio utakmicu.

Na sledeći pogodak navijači su čekali do 66. minuta, kada je Georgij Džikija preokrenuo rezultat u korist gostiju i najavio nova tri boda. Ali, taman kada su svi počeli da slave pobedu, usledio je šamar realnosti. U prvom minutu nadoknade Zujev je na asistenciju Romana Jeremenka iskoristio pad koncentracije u igri gostiju i doneo Rostovu zlatni bod.

Spartak i Rostov će bar do nedelje ostati na vrhu zajedno s Arsenalom iz Tule sa po četiri boda.

RUSIJA 1 - 2. KOLO