Radnik nije sačuvao prednost

Bijeljinski “Radnik” poražen je sinoć u Trnavi u revanš susretu 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope od slovačkog “Spartaka”. S obzirom da je rezultat nakon 90 minuta bio identičan onom iz Banjaluke od prije sedam dana – 2:0 igrali su se produžeci, a onda je pobjednik duela odlučen nakon izvođenja jedanaesteraca.

Republika Srpska 19.07.2019 | 01:42
“Ako je penal završnica trebao da bude način da završimo ovogodišnje učešće na evropskoj sceni, onda sam ponosan na svoje igrače zbog toga kako su odigrali ove dvije utakmice protiv favorizovanog Spartaka. U nekim segmentima su sada bili mnogo bolji, ja im na tome čestitam, ali mislim da je nama nedostajalo najviše sportske sreće”, rekao je nakon utakmice trener Radnika, Mladen Žižović.

Radnik je do 87 minuta imao rezultat koji ga je vodio u nastavak takmičenja, ali je šokantan pogodak Mihaleka potpuno preokrenuo situaciju na terenu. Prethodno je u 10 minutu Sobčik doveo Slovake doveo u prednost od 1:0.

Radnik se sada okreće obavezama u domaćem takmičenju, a već na startu u nedjelju, bijeljinski “plavi” gostuju Slobodi u Tuzli.