Радник није сачувао предност

Бијељински “Радник” поражен је синоћ у Трнави у реванш сусрету 1. кола квалификација за Лигу Европе од словачког “Спартака”. С обзиром да је резултат након 90 минута био идентичан оном из Бањалуке од прије седам дана – 2:0 играли су се продужеци, а онда је побједник дуела одлучен након извођења једанаестераца.

Република Српска 19.07.2019 | 01:42
“Ако је пенал завршница требао да буде начин да завршимо овогодишње учешће на европској сцени, онда сам поносан на своје играче због тога како су одиграли ове двије утакмице против фаворизованог Спартака. У неким сегментима су сада били много бољи, ја им на томе честитам, али мислим да је нама недостајало највише спортске среће”, рекао је након утакмице тренер Радника, Младен Жижовић.

Радник је до 87 минута имао резултат који га је водио у наставак такмичења, али је шокантан погодак Михалека потпуно преокренуо ситуацију на терену. Претходно је у 10 минуту Собчик довео Словаке довео у предност од 1:0.

Радник се сада окреће обавезама у домаћем такмичењу, а већ на старту у недјељу, бијељински “плави” гостују Слободи у Тузли.