UŽIVO: Spartak protiv Radnika!

U slovačkoj Trnavi počela je revanš utakmica 1. kola kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope između domaćeg “Spartaka” I bijeljinskog “Radnika”. Prvi meč, prije sedam dana u Banjaluci završen je pobjedom bijeljinskih “plavih” sa 2:0.

Republika Srpska 18.07.2019 | 20:50
Spartak danas nastupa u sastavu: Rusov, Mitrea, Oršula, Dangubić, Tešija, Sobočik, Halilović, Mesik, Dos Santos, Lovat, Zahumenski.
Trener Radnika Mladen Žićović na teren je izveo sljedeći sastav: Kozić, Radović, Simonović Sušić, Šubert, Mekić, Popara, Maksimović, Đurić, Peco, Zukić.

3' Domaćin je krenuo u ofanzivu od samog starta. Slobodan udarac sa lijeve strane za Spartak, ali bez opasnosti.

7' Domaćin je spriječio kontranapad Radnika. Peco je faulirann na sredini terena, ali glavni sudija ne prekida igru.

10' Domaćin vodi. Gol je postigao Sobčik.

11' Žuti karton za Halilovića, koji na sredini terena grubo faulira Đurića. Kapitenu Radnika ukazuje se ljekarska pomoć.

19' Nastavlja se pritisak Spartaka. Uzastopna dva kornera, ali golman Kozić odbija napade.

21' Još jedan žuti karon za domaće. Mitrea je grubo zaustavio napadača bijeljnaca Zukića.

23' Prva prava prilika za Radnik. Nakon kornera, kombinaciju su izveli Mekić i Maksimović, a Zukić šutirao glavom tik iznad prečke.

24' Još jedan žuti karton za domaće. Zahumenski zaustavlja Pecu u kontranapadu.

34' Još jedna odlična prilika za Spartak. Halilović šutira tik pored stative.

44' Ofanziva Spartaka. Drugiuzastopni korenr sa desne strane. Kozić izbacuje u aut.

Sudijska nadoknada 1. minut

Kraj prvog poluvremena!

46' Nema izmjena u sastavima ekipa.

50' Prvi žuti karton za goste, upisan je Radović.

54' Prva izmjena kod Radnika, umjesto Zukića u igru ulazi Jovan Motika.

58' Žuti karton za domaće. Mesik faulira Radovića.

61' Sušića mijenja Alem Merajić u timu Radnika.

62' Tavareš trese prečku golmana Kozića, nakon šuta glavom.

64' Prva izmjena u domaćem timu. Dangubića mijenja Marko Keleman.

68' Žuti karton za štopera Radnika Simonovića. Rukama je zaustavio protvničkog fudbalera Tešija.

71' Javnu opomenu dobio je i Demir Peco zbog prekršaja. Domaći ne koriste slobodan udarac sa lijeve strane, golman Kozić je siguran.

75' Izašao je napadač domaćih Tavareš Dos Santos, a umjesto njega je u igri Jakubek. Šansa za domaće nakon kornera , interveniše Kozić.

79' Posljednja izmjena kod Spartaka. Izašao je Oršulak, a na terenu je Mihalek.

83' Odlična šansa za Radnik iz kontranapada, ali Motika šalje kratku loptu prema Peci, koju odbrana Spartaka siječe.

87' Gol... 2:0 za Spartak. Gol je postigao Mihalek.

88' Bradonjić je zamijenio Đurića u timu Radnika.

90' ZAVRŠEN JE REGULARNI DIO UTAKMICE. Ukupni rezultat u dvije utakmice je 2:2. Igraće se produžeci.

93' Izmjena u domaćem timu. Umjesto Halilovića na terenu je Turnja.

96' Tešija dobija žutni karton i ulazi u verbalni konflikt sa klupom Radnika.

99' Jedan od najagilnijih igrača Radnika Maksimović ustupa mjesto Plavšiću.

105' Žuti karton za strijelca drugog gola domaćih, Mihaleka zbog povlačenja za dres Pece.

105' Žuti karton i za Plavšića i kraj prvog produžetka.

108' Drugi žuti karton i isključenje za kapitena Spartaka Mitrea.

120' PENALI ĆE ODLUČITI POBJEDNIKA

- Za spartak prvi šutira Tešija. 1:0 za Spartak

- Merajić za Radnik. Brani Rusov, ponavlja se udarac zbog kretanja na liniji domaćeg golamana... 1:1 Merajić

- 2:1 Sobčik

- Motika za Radnik....brani Rusov. vodi Spartak 2:1