УЖИВО: Спартак против Радника!

У словачкој Трнави почела је реванш утакмица 1. кола квалификација за УЕФА Лигу Европе између домаћег “Спартака” И бијељинског “Радника”. Први меч, прије седам дана у Бањалуци завршен је побједом бијељинских “плавих” са 2:0.

Република Српска 18.07.2019 | 20:50
Спартак данас наступа у саставу: Русов, Митреа, Оршула, Дангубић, Тешија, Собочик, Халиловић, Месик, Дос Сантос, Ловат, Захуменски.
Тренер Радника Младен Жићовић на терен је извео сљедећи састав: Козић, Радовић, Симоновић Сушић, Шуберт, Мекић, Попара, Максимовић, Ђурић, Пецо, Зукић.

3' Домаћин је кренуо у офанзиву од самог старта. Слободан ударац са лијеве стране за Спартак, али без опасности.

7' Домаћин је спријечио контранапад Радника. Пецо је фаулиранн на средини терена, али главни судија не прекида игру.

10' Домаћин води. Гол је постигао Собчик.

11' Жути картон за Халиловића, који на средини терена грубо фаулира Ђурића. Капитену Радника указује се љекарска помоћ.

19' Наставља се притисак Спартака. Узастопна два корнера, али голман Козић одбија нападе.

21' Још један жути карон за домаће. Митреа је грубо зауставио нападача бијељнаца Зукића.

23' Прва права прилика за Радник. Након корнера, комбинацију су извели Мекић и Максимовић, а Зукић шутирао главом тик изнад пречке.

24' Још један жути картон за домаће. Захуменски зауставља Пецу у контранападу.

34' Још једна одлична прилика за Спартак. Халиловић шутира тик поред стативе.

44' Офанзива Спартака. Другиузастопни коренр са десне стране. Козић избацује у аут.

Судијска надокнада 1. минут

Крај првог полувремена!

46' Нема измјена у саставима екипа.

50' Први жути картон за госте, уписан је Радовић.

54' Прва измјена код Радника, умјесто Зукића у игру улази Јован Мотика.

58' Жути картон за домаће. Месик фаулира Радовића.

61' Сушића мијења Алем Мерајић у тиму Радника.

62' Тавареш тресе пречку голмана Козића, након шута главом.

64' Прва измјена у домаћем тиму. Дангубића мијења Марко Келеман.

68' Жути картон за штопера Радника Симоновића. Рукама је зауставио протвничког фудбалера Тешија.

71' Јавну опомену добио је и Демир Пецо због прекршаја. Домаћи не користе слободан ударац са лијеве стране, голман Козић је сигуран.

75' Изашао је нападач домаћих Тавареш Дос Сантос, а умјесто њега је у игри Јакубек. Шанса за домаће након корнера , интервенише Козић.

79' Посљедња измјена код Спартака. Изашао је Оршулак, а на терену је Михалек.

83' Одлична шанса за Радник из контранапада, али Мотика шаље кратку лопту према Пеци, коју одбрана Спартака сијече.

87' Гол... 2:0 за Спартак. Гол је постигао Михалек.

88' Брадоњић је замијенио Ђурића у тиму Радника.

90' ЗАВРШЕН ЈЕ РЕГУЛАРНИ ДИО УТАКМИЦЕ. Укупни резултат у двије утакмице је 2:2. Играће се продужеци.

93' Измјена у домаћем тиму. Умјесто Халиловића на терену је Турња.

96' Тешија добија жутни картон и улази у вербални конфликт са клупом Радника.

99' Један од најагилнијих играча Радника Максимовић уступа мјесто Плавшићу.

105' Жути картон за стријелца другог гола домаћих, Михалека због повлачења за дрес Пеце.

105' Жути картон и за Плавшића и крај првог продужетка.

108' Други жути картон и искључење за капитена Спартака Митреа.

120' ПЕНАЛИ ЋЕ ОДЛУЧИТИ ПОБЈЕДНИКА

- За спартак први шутира Тешија. 1:0 за Спартак

- Мерајић за Радник. Брани Русов, понавља се ударац због кретања на линији домаћег голамана... 1:1 Мерајић

- 2:1 Собчик

- Мотика за Радник....брани Русов. води Спартак 2:1