WB: Dva tijesna seta, pa gas! Nole ide dalje!

Đoković izgubio set, pa se naljutio i rutinski dobio Hurkača.  Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona pobedivši Huberta Hurkača posle četiri seta – 7:5, 6:7 (5), 6:1, 6:4.  Novak ide dalje, opomena za sledeću nedelju! Drugi set ne bi smeo da se ponovi ukoliko Novak Đoković ponovo želi da osvoji trofej Vimbldona, a imaće dovoljno vremena da analizira gde je grešio protiv Hurkača. U preostala tri seta igrao je solidno i prošao u osminu finala. . .  Đoković ne da vimbldonsku krunu! Poljak samo "iznervirao" Novaka osvajanjem drugog seta.

Tenis 05.07.2019 | 19:40
Najbolji teniser sveta u narednom kolu igraće protiv Feliksa Ože-Alijasima ili Iga Umbera.

Srpski igrač susreo se sa do sada najtežim rivalom na ovogodišnjem Vimbldonu, pošto je mladi Poljak odigra dva izuzetno kvalitetna seta.

Od starta meča moglo je da se vidi da ovo neće biti nimalo lak ispit za Đokovića. Njegova igra nije bila na najvećem nivou, a Hurkač je igrao dobar tenis.

Spasavao je brejk lopte Đoković, a onda je u idealnom trenutku oduzeo servis protivniku. Najbolji igrač sveta u jedanestom gemu pravi brejk, a potom u dvanestom ga potvrđuje za 1-0 (7:5).

U drugom setu gledali smo dobre razmene, igra se rasplamsala i navijači su uživali. Najlepši poeni uglavnom su pripadali 22-godišnjem teniseru, koji je briljirao na mreži.

Brejkova nije bilo i set je otišao u taj-brejk. Poljak je tamo imao nešto više sreće, ali i znanja, i zasluženo rezultatom 7:5 dolazi do izjednačenja.

Ovo kao da je naljutilo najboljeg tenisera sveta. Drugi set trajao je više od sat vremena, a treći svega 23 minuta. Novak duplim brejkom dolazi do ponovnog vođstva – 6:1.

Sličan epilog videli smo i u četvrtom periodu igre. Novak je brzo oduzeo servis Hubertu i do kraja nije imao problema da ga i zadrži. Đoković je imao i šansu za dupli brejk, ali je Hurkač uspeo da osvoji koji gem više u odnosu na treći set.

Na kraju najbolji teniser sveta dolazi do pobede rezultatom 7:5, 6:7 (5), 6:1, 6:4.

Daleko od toga da je bilo rutinski!

Novak Đoković morao je da provede više od tri sata na travi terena broj "1" kako bi "izbacio" upornog Huberta Hurkača, koji je u drugom setu "leteo" po terenu, pa je tako naterao i srpskog tenisera da svoj nivo tenisa podigne na viši nivo od onog koji je pružao...

Nije blistao Đoković, odigrao je daleko slabiji meč nego protiv Kolšrajbera i Kudle, ali se ipak plasirao u osminu finala gde ga čeka bolji iz duela Feliksa Ože-Alijasima i Uga Umbera.

Pred njim je vikend odmora i analiza kako se drugi set ne bi ponovio u važnijoj nedelji Vimbldona, čak iako je njegov deo kostura do finala "pročišćen", pošto je ispao još jedan od nosilaca i prošlogišnji vicešampion Kevin Anderson.

Srbin je upisao desetu uzastopnu pobedu na Vimbldonu, ali mora još bolje za trofej:

NOVAK ĐOKOVIĆ - HUBERT HURKAČ 3:1 (7:5, 6:7 (5:7), 6:1, 6:4)

Samo u trećem i četvrtom setu je Đoković bio na svom dosadašnjem nivou tenisa, pošto je našao rešenje da "uništi" pozitivnu energiju koju je Hurkač imao u prva dva seta.

U prvom setu gledali smo duge razmene i konačno napravljen brejk na 6:5, međutim to nije pokolebalo Poljaka koji je atraktivnim potezima potom pridobio deo publike, a ta upornost mu se isplatila i u taj-brejku drugog seta.

Novak nije bio potpuno fokusiran, dozvolio je da rival "generiše" veću energiju, a to se oslikalo i u rezultatu, odnosno Đokoviću je stavljeno do znanja da mora da "kopa" za pobedu.

Mladi teniser iz Poljske se "izduvao" u trećem setu kada je Novak brzo napravio dva brejka i za tri puta manje vremena povratio prednost na semaforu, dok će četvrti set bio formalnost jer je igrao samo jedan teniser.

Slede dva dana odmora i novi izazovi u ponedeljak.

Teška prva dva seta. I na gotovo svih 15 grend slem turnira koje je Novak Đoković do sada osvojio, bio je bar po jedan takav meč. Kao da ne igra samo da bi prošao dalje, nego da namerno sebe testira, gura u tesnace iz kojih traži put. I uvek ga nađe. Tako je i danas. Najbolji teniser sveta prošao je u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Engleske pobedom nad Humbertom Hurkačem – 7:5, 6:7, 6:1, 6:4.

Uvek kada se pobedi, lakonski se konstatuje da je jedno takvo preznojavanje dobro došlo srpskom asu. Realno, kroz prva dva kola je protutnjao kao brzi voz, ni zagrejao se nije. Sada kao da je Novak sam rešio da sebi zakomplikuje situaciju, pa da mora da se napne da bi pobedio. I uspeo je. Posle tesna dva seta, u naredna dva je gotovo sa pola snage došao do trijumfa.

Na narednom stepeniku Đokovića čeka bolji iz duela Ožije-Alijasim – Umber. A, kako kao domine padaju najopasniji rivali iz njegovog dela žreba, tako se Novaku otvara put do finala. Ispao je danas i Kevin Anderson, prošlogodišnji rival u borbi za trofej. Sada je autoput pred svetskim brojem 1. Valja ga iskoristiti.

Tesna su bila prva dva seta protiv Hurkača. Trajala su zajedno gotovo dva sata. U prvom Novak je do brejka došao tek na 5:5, mada su obojica imala brejk šanse pre toga.

U drugom, u kojem je Đoković imao uspone i padove u igri, Hurkač je na 6:5 imao dve set lopte koje nije iskorisito. Otišlo se u taj brejk, gde je Poljak uspeo da nadigra Srbina, da izjednači na 1:1 i digne vimbldonsku publiku na noge.

Hlađenje zapaljene mase je usledilo momentalno. Hurkač je oduvan sa terena u trećem setu. Novak je odmah napravio brejk, pa drugi i za samo 25 minuta je poveo sa 2:1.

Rutinsko odigravanje u četvrtom, poslednjem setu. Brejk za 2:1 i igrom dovoljnom da se kontroliše tok događaja na terenu Đoković je došao do 6:4 i pobede, za prolaz u četvrto kolo Vimbldona.