Lakrdija na Kupu afričkih nacija!

Dobio dva žuta kartona i ostao na terenu do kraja utakmice?! I sve to na duelu Tunisa i Malija - 1:1.

Fudbal 28.06.2019 | 20:50
Sećamo se Dajdijea Samasekua iz Salcburga, a on je danas bio u centralnoj ulozi protiv Tunisa u remiju 1:1 na Kupu afričkih nacija. Uspeo je sve - i da postigne gol, ali i da dobije dva žuta kartona i da ga sudija Bondo ne isključi?!

Prvi je dobio u 11. minutu, drugi u 70. Čak je i zvanični Tviter nalog Kupa afričkih nacija napisao da je u pitanju drugi žuti karton (posle i obrisao taj tvit), ali je Samaseku ostao do kraja utakmice na terenu.

U slici iznad se vidi jasno kako mu sudija Bondo pokazuje žuti karton, a potom i Hajdari. Međutim, kasnije, u 70. minutu, ponovo je dao žuti Samasekuu i nije ga isključio. Veliki propust.

Elem, u prvom poluvremenu ovog duela nije bilo golova, ali je u drugom bilo 1:1. Samaseku je pogodio u 60. minutu, a Vahbi Kazri je izjednačio deset minuta kasnije.