EP: Kosovo šokiralo Crnogorce, Španci lako! I još...

Kosovo šokiralo Crnu Goru i odnelo bod iz Podgorice! Fudbaleri Crne Gore i samoproklamovane države Kosovo remizirali su rezultatom 1:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.  Litvanija i Luksemburg nam sipali so na ranu! Srbija najgore prošla ovog petka. Čak su i Farani uspeli da daju gol Španiji, takozvano Kosovo uzelo bod u Podgorici, Malta, Severna Makedonija i Letonija primile manje golova od "orlova", kojima dodatno ne ide u prilog remi u Vilnjusu.

Fudbal 07.06.2019 | 23:36
Crna Gora ni treći meč kvalifikacija za EURO 2020. u Grupi A nije uspela da dođe do pobede, dok je tzv. Kosovo ponovo remiziralo, posle 1:1 sa Bugarskom.

Meč je, zbog kazne UEFA, odigran pred praznim tribinama "Stadiona pod Goricom".

Domaćin je bio oslabljen za fudbalere Crvene zvezde Filipa Stojkovića i Mirka Ivanića, koji su navodno odbili da nastupe protiv samoproklamovane države Kosovo, koju nije priznala njihova rodna država Srbija.

Takođe, Ljubiša Tumbaković je ušao u sukob sa FSCG pred ovaj meč i ni on nije bio na utakmici, a očekuje se i raskid saradnje između proslavljenog stručnjaka i ove reprezentacije.

Ipak, na fudbalskom terenu skandala nije bilo, za razliku od onog političkog.

Tzv. Kosovo je šokiralo Podgoricu i u 24. minutu došlo do vođstva. Strelac je bio sjajni golgeter Verdera iz Bremena Milot Rašica.

Gosti su imali još dve prilike u prvih 45 minuta, ali ih nisu realizovali.

Crna Gora je krenula ofanzivnije na startu drugog dela igre, ali su glavne prilike pripale gostima. Imali su dva "zicera", prvo preko Žegrova, a onda preko Aljitija. Ipak, pogotka nije bilo.

Domaćin je uspeo da dođe do izjednačenja u 69. minutu, kada je bivši as Partizana Marko Janković poslao odličan centaršut, koji je dočekao Stefan Mugoša i pogodio za 1:1.

Do kraja meča tzv. Kosovo je imalo još jednu dobru šansu, preko Rahmanija, ali je njegov udarac "prozujao" tik pored stative.

U narednom kolu tzv. Kosovo gostuje Bugarskoj 10. juna, dok Crna Gora istog dana gostuje Češkoj.

Remi Luksemburga i Litvanije "bacio" Srbiju na poslednje mesto! Fudbaleri Litvanije i Luksembuga igrali su nerešeno 1:1 u trećem kolu Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Rivali Srbije iz Grupe B, igrali su nerešeno u Viljnusu, pa je tako selekcija Mladena Krstajića "pala" na poslednje, šesto mesto s jednim bodom, koliko ima i Litvanija, ali uz bolju gol-razliku, dok je Luksemburg drugi sa četiri.

Luksemburg je na gostovanju poveo pogotkom Žersona Rodrigesa u 21. minutu, ali je Litvanija u drugom delu uspela da dodje do izjednačenja i prvog boda u kvalifikacijama.

Strelac gola za Litvaniju, koja je od 42. minuta imala igrača manje na terenu zbog crvenog kartona Saulijusa Maikolijunasa, bio je Arvidas Novikovas u 74. minutu.

U Grupi D Danska i Irska igrali su nerešeno 1:1, dok je nešto ranije istog dana Gruzija s 3:0 pobedila Gibraltar.

Španija je protiv Farskih Ostrva na gostovanju slavila s 4:1 u grupi F, dok je Švedska s 3:0 bila bolja od Malte, a Norveška i Rumunija igrali su nerešeno 2:2.

U Grupi G, Poljska je sa 1:0 pobedila Severnu Makedoniju, dok je Izrael u gostima sa 3:0 bio bolji od Letonije, a Austrija je sa 1:0 slavila protiv Slovenije.

Litvanija i Luksemburg nam sipali so na ranu! Srbija najgore prošla ovog petka. Čak su i Farani uspeli da daju gol Španiji, takozvano Kosovo uzelo bod u Podgorici, Malta, Severna Makedonija i Letonija primile manje golova od "orlova", kojima dodatno ne ide u prilog remi u Vilnjusu.

Nije bilo izrazitog derbija prvog dana junskih utakmica u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020, ali ni većih iznenađenja.

Najveće je sigurno ubedljiv poraz Srbije u Ukrajini. Nažalost, najubedljiviji ove večeri... Čak su i Farska Ostrva bolje prošla u duelu sa Španijom (1:4), nego naši "orlovi" u Lavovu, gde ih je četa Andreja Ševčenka ponizila "petardom".

Bolje je prošla i Malta, kojoj su Šveđani "spakovali" tri komada, pa i Letonija, koja je kod kuće izgubila od Izraela takođe 0:3. Šta tek onda reći za minimalan poraz Severne Makedonije u duelu sa favorizovanom Poljskom ili bod "Kosova" u Podgorici.

Ono što, ipak, direktno ne ide u prilog Srbiji od današnjih rezultata, jeste remi Litvanije i Luksemburga - 1:1, kojim su izabranici Mladena Krstajića poslati na poslednje mesto Grupe B posle dve odigrane utakmice.

A, "orlovima" u ponedeljak predstoji duel baš sa Litvancima koji su se trgli u finišu i uprkos igraču manje od 42. minuta (Mikoliunas), uspeli da dođu do boda posle očigledno "nagazne mine" u našoj grupi - Luksemburga.

Posle pobede na domaćem terenu (2:1), Luksemburg je vodio u Vilnjusu od 20. minuta golom Rodrigeza, ali ih je pomenuto isključenje desnog beka domaćih izgleda opustilo, što su Litvanci iskoristili i u 74. minutu preko Novikovasa stigli do izjednačenja. U poslednjim trenucima meča je i Vorobjovas dobio drugi žuti karton, pa će i on propustiti gostovanje u Beogradu...

Dva rezultata koji bi se mogli posebno izdvojici dogodili su se na severu Evrope, gde su Danska remijem sa Republikom Irskom (1:1), a Norveška sa Rumunijom (2:2) značajno umanjili šanse da se domognu jednog od prva dva mesta u grupi i plasiraju na predstojeće Evropsko prvenstvo.

I jedni i drugi bili su blizu pobeda, ali su Rumuni preko Kešerua uspeli da u 76. i drugom minutu nadoknade izbegnu poraz, dok su Irci u Kopenhagenu stigli do boda golom u 85. minutu.

REZULATI:

Grupa A

Češka - Bugarska 2:1 (1:1)
/Šik 20, 50 - Isa 3/

Crna Gora - "Kosovo" 1:1 (0:1)
/Mugoša 69 - Rašica 24/

TABELA: Engleska (2 utakmice) 6 bodova, Češka (2) 3, Bugarska (3) 2, "Kosovo" (2) 2, Crna Gora (3) 2.

10. jun: Bugarska - "Kosovo", Češka - Crna Gora.

Grupa B

Litvanija - Luksemburg 1:1 (0:1)
/Novikovas 74 - Rodrigez 20/

Ukrajina - Srbija 5:0 (2:0)
/Cigankov 26, 28, Konopljanka 46, 75, Jaremčuk 59/

TABELA: Ukrajina (3 utakmice) 7 bodova, Luksemburg (3) 4, Portugal (2) 2, Litvanija (2) 1, Srbija (2) 1.

10. jun: Srbija - Litvanija, Ukrajina - Luksemburg.

Grupa D

Gruzija - Gibraltar 3:0 (1:0)
/Gvila 30, Papunašvili 59, Arveladze 76/

Danska - Republika Irska 1:1 (0:0)
/Hojbjerg 76 - Dafi 85/

TABELA: Republika Irska (3 utakmice) 7 bodova, Švajcarska (2) 4, Gruzija (3) 3, Danska (2) 2, Gibraltar (2) 0.

10. jun: Danska - Gruzija, Severna Irska - Gibraltar.