Sarajevo na korak od osvajanja Kupa BiH!

"Bordo" tim je savladao Širokobriježane rezultatom 3:0 (2:0) u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine i mirno može da očekuje revanš za sedam dana na "Pecari".

Fudbal 08.05.2019 | 20:19
Sarajlije su deklasirale Široki Brijeg u prvom susretu finala Kupa BiH i stigle nadomak osvajanja trofeja, a s obzirom da su lideri u Premijer ligi BiH, vrlo blizu i "duple krune".

SARAJEVO - ŠIROKI BRIJEG 3:0 (2:0)

U prvom poluvremenu osim početnih nekoliko minuta susreta na "Koševu" postojao je samo jedan tim - Sarajevo, koje je od sijaset prilika pred Lukom Bilobrkom realizovalo dvije.

Prvu u devetom minutu, kada je po desnoj strani prošao Anel Hebibović i na drugoj stativi pronašao Amara Rahmanovića, kojem nije bilo teško da pogodi mrežu gostiju sa "Pecare".

Bilobrk je drugi put vadio loptu iz svoje mreže u 39. minutu kada je Rifat Kapić prevario gostujućeg defanzivca, a onda plasirao loptu u suprotan ugao - 2:0.

Tačku na ubjedljiv trijumf u sudijskoj nadoknadi stavio je Nihad Mujakić za ubjedljivih 3:0 koji garantuju miran revanš za sedam dana u Širokom Brijegu i ukoliko se ne desi neko novo čudo kao na "Enfildu" u Ligi šampiona, onda će Musemićev tim da podigne trofej Kupa BiH.

"Bordo" klub će tako naslijediti komšije sa "Grbavice" koje su prethodne sezone, osvojile pehar pobijedivši u finalnom dvomeču ekipu Krupe ukupnim rezultatom 6:0.

Biće to četvrti trofej za Sarajevo, pod uslovom, naravno da završe posao sljedeće srijede u Širokom Brijegu.

Danas Širokobriježani nisu bili na svom uobičajenom nivou, posebno u prvom poluvremenu, ali su uprkos lošoj partiji ipak kreirali nekoliko odlično prilika.

Samo zahvaljujući Vladanu Kovačeviću, golmanu Sarajeva, ali i zbog nepreciznosti Stipe Jurića, Mate Stanića i Josipa Ćorluke, gosti nisu uspjeli da postignu nijedan gol koji bi im zlata vrijedio u revanšu.

Ovako, naredne srijede će im biti potrebno veliko fudbalsko čudo da po treći put u istoriji kluba osvoje trofej najmasovnijeg takmičenja u BiH.