SLS: Zvezda je najbolja u Srbiji!

Zvezda rutinski protiv Radničkog za korak bliže odbrani titule! Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički iz Niša sa 3:0, u prvom kolu plej-ofa Superlige Srbije.  Zvezda pred titulom - Radnički "pao" bez drame.  Dva gola sa "kreča" i jedan posle osvojene lopte na početku drugog poluvremena bila su dovoljna Crvenoj zvezdi da upiše pobedu u meču protiv Radničkog. Razlika je sada sedam bodova i Zvezda je blizu odbrani titule.  Crveno-beli gotovo rutinski savladali Radnički iz Niša i povećali prednost na sedam bodova – 3:0.

Fudbal 14.04.2019 | 08:30
Izabranici Vladana Milojevića ovim trijumfom došli su veoma blizu odbrane šampiona titule, pošto sada imaju sedam bodova više na šest kola do kraja prvenstva.

Utakmica je rešena u prvom poluvremenu kada su crveno-beli dva puta sa penala zatresli mrežu golmana Ristića.

Prvo je Ričmond Boaći u 23. bio siguran sa bele tačke, a potom je El Fardu Ben u drugom minutu nadoknade poslao loptu iza leđa čuvara mreže Radničkog.

Oba puta prethodio je neoprezan start gostujućih fudbalera i sudija Novak Simonović nije imao sumnju i pokazao je na belu tačku.

Radnički je igrao dobro u prvom periodu igre, a možda najbolju imali su u 25. minutu kada je Crnomarković šutirao glavom, a Borjan odličnom paradom odbranio njegov udarac.

Sa rezultatom 2:0 otišlo se na pauzu od petnaest minuta.

Na startu drugog poluvremena Zvezda je uspela da postigne i treći gol. El Fardu Ben je u 30. minutu asistirao ka Boaćiju, koji je poslao loptu u suprotan ugao i tako savladao Ristića.

Ovom golu prethodila je sumnjiva situacija, pošto je prilikom dodavanja Bena za Boaćija, napadač Zvezde bio u spornoj situaciji (u liniji ili ispred štopera Radničkog).

Do kraja utakmice nije bilo pogodaka i Zvezda je zabeležila novu pobedu u Superligi Srbije.

I drugi put ove sezone Crvena zvezda je nadigrala Radnički na "Marakani".

U meču koji je potencijalno odlučivao o tituli prvaka Srbije, Crvena zvezda je upisala pobedu bez preterane drame i tako Nišlijama pobegla na sedam bodova prednosti, na šest utakmica do kraja domaćeg šampionata.

Pobedu crveno-belima doneli su Boaći i Ben sa "kreča" u prvom poluvremenu, dok su dvojica igrača "overila" pobedu odličnom saradnjom na početku drugog poluvremena.

Napadač sa Komorskih Ostrva je naterao igrače Radničkog na grešku, Jovičić i Marin su brzo odigrali i vratili loptu Benu, da bi ovaj odmah proigrao Boaćija, utisak je da je "za dlaku" izbegao ofsajd, i preko Borivoja Ristića postigao treći pogodak.

Tokom utakmice mnogo puta je bilo pogleda ka sudiji Novaku Simoviću koji je goste oštetio na startu duela kada nije dosudio jedanaesterac posle igranja rukom Branka Jovičića.

Ipak i pored toga, Nišlije su malo toga pokazale i zapretile tek jednom Borjanu.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 3:0 (2:0)
/Boaći 23p, 48, Ben 45+2p/

Vladan Milojević se za derbi meč odlučio da "vrati" formaciju sa jednim isturenim napadačem pošto je upravo takav način igre doneo najviše bodova ove sezone, ali možda i zbog toga što je želeo da iznenadi Nenada Lalatovića, pošto su gotovo čitavog proleća igrali sa dva "špica".

Zvezda je tako dobila "igrača više" u veznoj liniji, Marin i Ivanić su mogli da se spuštaju po loptu, dok je veliku bitku sa Crnomarkovićem vodio Boaći.

Meč je počeo žustro i sa tri zatražena jedanaesterca za dvadesetak minuta igre.

Prvo je Radnički posle odlične kontre bio nezadovoljan što je Novak Simović ostao nem kada je lopta posle šuta Damira Kojaševića pogodila u ruku Branka Jovičića, koji minut kasnije je Ričmond Boaći tražio iz istog razloga najstrožu kaznu za svoju ekipu, s tim da na snimku nije do kraja jasno da li je Crnomarković igrao rukom ili grudima, da bi sudija na "kreč" pokazao u 22. minutu.

Filip Stojković je "bacio" aut za Dušana Jovančića, njega je s leđa faulirao Damir Kojašević, a vođstvo crveno-belima doneo je Ričmond Boaći.

Nije to sputalo Radnički, pokušavali su da "kontakt" igrom nateraju Zvezdu na grešku, najopasniji su bili preko prekida i Borjan je zabeležio veliku odbranu posle šuta Crnomarkovića glavom, da bi u finišu poluvremena zablistao Marko Marin.

Nemac koji je već na početku meča izveo majstoriju kada je u šansu "izbacio" Rodića, ovoga puta je predriblao igrače Nišlija izašao pred golmana Ristića i bio srušen.

Novak Simović ovde nije imao nikakvu dilemu i još jednom je pokazao na "belu tačku" odakle je precizan bio El-Fardu Ben, kome je to bio 14. gol u Superligi ove sezone, pa je Zvezda bez opterećenja otišla na pauzu i "završila posao" već u drugom minutu nastavka.

Bila je to odlična lopta Bena za Boaćija koji je izbegao ofsajd i istrčao pred Borivoja Ristića, a onda lobovao golmana Radničkog za lagodnih 3:0.

Nenad Lalatović je brzo izvršio sve tri izmene kako bi "podigao" svoju ekipu međutim nisu ozbiljno pripretili Crvenoj zvezdi koja je imala još dve dobre šanse preko Boaćija i Ivanića, ali neće "gledati u zube" ni pobedi u kojoj je postigla tri gola.

Još nekoliko pobeda i titula! Crvena zvezda je stavila obe ruke na šampionski pehar, koji se nalazi već u trofejnoj sali stadiona Rajko Mitić, pošto je u derbiju prvenstva lakše nego što se očekivalo savladala Radnički iz Niša – 3:0. San čete Nenada Lalatovića da mogu da zakuvaju do maksimuma stanje u Superligi trajalo je nešto više od 20 minuta. Prekinuo ga je zvižduk iz pištaljke Novaka Simovića i jednesterac Boaćija, koji je crveno-belima širom otvorio vrata najvrednijeg ovogodišnjeg trijumfa i velikih sedam bodova prednosti.

Verovatno će Nišlije biti ljute zbog nekoliko sudijskih odluka, ali Crvena zvezda je najbližeg takmaca gotovo rutinirali bez mnogo fizičke potrošnje. Oslonjena na mnogo puta apostrofiranu klasu Marka Marina, realizatorske sposobnosti Ričmonda Boaćija i dobar dan Dušana Jovančiča, crveno-beli su na vreme otvorili i zatovrili utakmicu. Između toga bili su tek prosečni, ali Radnički nije bio ni to.

Mladi Ranđelović je pojeden na od strane Stojkovića i Savića, prvi strelac tima Haskić kao da nije bio na utakmici, dok je Koješeviću kretanje i znanje Dušana Jovančića predstavljalo višu matematiku. Radnički je praktično pao, a da nije ispalio pošten metak.

Kvalitet derbija srpskog prvenstva iseckan je u prvom poluvremenu u sitne komadiće brojnim prekidima. Mnogo faulova, mnogo kornera i slobodnih udaraca, ali – malo kvalitetne igre. Kao najtraženija figura na terenu istakao se arbitar Novak Simović koga su igrači oba tima vijali u prvih 15 minuta tražeći od njega da pokaže na belu tačku. Radnički je tražio najstrožu kaznu posle udarca Haskića i intervencije rukom Branka Jovičića, na drugoj strani crveno-beli su tražili lakši put do vođstva posle jedne od mnogobrojnih gužvi pred golom Borivoja Ristića.

Videlo se na trenutke da je tim sa Čaira fino upakovan u trenerskoj labaratoriji Nenada Lalatovića, gosti su označili Marka Marina i Ričmonda Boaćija kao primarne mete, želevši da im ponekad i preagresivnom igrom skrate prostor i mogućnost za kombinatoriku. U takvoj situaciji kao skriveni lider Milojevićevog tima nametnuo se Dušan Jovančić. Visoki vezista je prelako dobijao duele sa Kojaševićem, ljuljao ga lažnjacima i izluđivao savršenom kontrolom lopte.

Upravo je Dušan Jovančić inicirao blagi kontakt sa pomenutim Kojaševićem koji je Novak Simovićokarakterisao kao jedanesterac. Sigurna realizacija Boaćija trebalo je po rezonu oko 10.000 ljudi na Marakani da skine taktičke rukavice sa šaka dvojice trenera. Ipak, mnogo toga se u Ljutice Bogdana svodilo na čekanje greške rivala.

Istina, Nišlije su jednom zapretile posle kornera i udarca Crnomarkovića koji je skinuo Milan Borjan. Sa druge strane Jovančić i Ivanić su bili u gotovo idealnim situacijama. Često je Nenad Lalatović imao verbalne duele sa četvrtim sudijom, energično širio ruke posle svake odluke Novaka Simovića. Međutim, u sudijskoj nadoknadi prvog dela strljao je pogledom sopstveni manevar. Pogrešnim dodavanjem u opasnoj zoni Nišlije su ostavile livadu Marku Marinu. Bila je to klasična „mis meč“ situacija za bivšeg reprezentativca Nemačke. Lako je u punom trku, sitnim koracima, zaobišao Pankova, a kestenje iz vatre Marinovih nogu nije mogao da spreči ni Borivoje Ristić. Zakasneli kontakt, kada je Marin već davao for, Simović je okarakterisao kao još jedan penal. Ovoga puta je precizan bio El Fardu Ben.

Sve je bilo gotovo posle odlične asistencije Bena i još jednog pogotka Ričmonda Boaćija. Bio je to znak za obe ekipe da podignu ručnu i štede snagu za ono što sledi. Polufinale Kupa je već u sedmici ispred nas.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 3:0 (2:0)
/Boaći 23pen, 48, Ben 45+2pen/

Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 13.156
Sudija: Novak Simović

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Savić, Milunović, Rodić – Jovičić, Jovančić (od 84. Čaušić) – Ben, Marin, Ivanić (od 61. SImić) – Boaći (od 74. Pavkov).

RADNIČKI (4-2-3-1): Ristić – Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević – Bondarenko (od 66. A. Jovanović), Drinčić – Kojašević (od 55. Stojanović), Grbić, Ranđelović (od 59. Petrović) – Haskić.

Mladost ne odustaje od Evrope, Bačka nosi bod s juga! Lučanci dišu za vrat Partizanu i Čukaričkom!

Lučanci ne odustaju od Evrope! Ekipa Mladosti je u prvom kolu plej-ofa pobedila kod kuće Napredak i krenula u veliku poteru za Partizanom i Čukaričkim – 2:1.

Pre deset dana Mladost je u Lučanima tukla Napredak sa 2:0, a ovog puta su Kruševljani uspeli da dođu do počasnog gola. Domaćin je poveo novim golom Tumbasevića u 6. minutu, a izjednačio je Đorić u 29. minutu.

Držali su se Čarapani do 51. minuta, kada je Radivojević našao put do njihove mreže za 2:1, za pobedu Mladosti.

U plej-aut grupi Bačka je osvojila važan bod u Surdulici – 1:1. Posle tri uzastopna poraza, tim iz Bačke Palanke je izborio remi protiv Radnika.

Domaćin je poveo golom Stamenkovića u 18. minutu, a dragocen bod gostima doneo je Đeloš u 78. minutu.

Radnik je sa ovim bodom daleko od opasne zone i ne bi trebalo da ima problema u borbi za opstanak.