Prezime Šumaher ponovo u crvenom bolidu Ferarija!

Mik Šumaher, sin legendarnog Mihaela Šumahera, debitovao je u bolidu Ferarija.  Posle sedam godina, F1 ponovo ima Šumahera! Sin Mihaela Šumahera, Mik, prvi put testirao F1 bolid Ferarija na stazi Šakir u Bahreinu.

Ostali sportovi 05.04.2019 | 09:30
Prezime Šumaher ponovo u crvenom bolidu Ferarija!
Kako je i ranije najavljeno, 20-godišnji Nemac je odvezao krugove na stazi u Bahreinu, gde se održavaju dvodnevni testovi tima italijanskog giganta.

On će imati šansu da testira i bolid Alfa Romea.

Mik je proteklog vikenda u Bahreinu održao prvu veliku konferenciju za medije, na kojoj je rekao da je srećan što je sin svoga oca i da se ugleda na ono što je Mihael uradio kao takmičar Formule 1.

“Navikao sam na priču da je on najveći vozač svih vremena. Mnogo mi je pomagao savetima“, rekao je Mik.

Momak rođen u martu 1999. godine se takmiči u Formuli 2 i član je Ferarijeve vozačke akademije.

Mik Šumaher, šampion evropske Formule 3, zvanično je prvi put testirao bolid Ferarija na stazi Šakir, na kojoj je 2004. godine njegov otac ostvario trijumf na debiju Bahreina u kalendaru F1.

Šumaher junior vozio je prvi put u karijeri SF90, moderni bolid F1, nakon što se 2017. pre trke za Veliku nagradu Belgije na stazi Spa Frankoršamp okušao za volanom Benetonovog automobila u kojem je njegov otac osvojio šampionsku titulu 1994. godine.

Njegovom debiju u bolidu Ferarija, ekipi za koju je negov otac osvojio pet od ukupno sedam šampionskih pehara, prisustvovala je majka Korina.

Veliki šampion Mihael Šumaher nije bio u prilici da uživo odgleda test svog sina, nakon što je pre pet godina doživeo tešku nesreću na skijanju i zaradio ozbiljne povrede glave, posle čega se nije pojavio u javnosti. On je poslednji put u šampionatu F1 nastupio 2012. godine na trci za Veliku nagradu Brazila.

Mik je priliku da se oproba u "najbržem cirkusu na svetu" dobio pošto je u januaru i zvaničnopostao član Ferarijeve akademije.

On je tokom vikenda debitovao u šampionatu Formule 2 za ekipu Prema Rejsing u Bahreinu i ostvario osmo i šesto mesto u dve vožene trke.

"Kada nosite slavno prezime Šumaher i sin ste velikog šampiona, i očekivanja su velika. Mik je zahvaljujući tome kako se razvijao poslednjih godina i shodno rezultatima koje je postizao zaslužio da dođe do ovde. Neće mu biti lako, ali sa druge strane, navikao je na to, i videćemo kako će se pokazati. Sada bi trebalo da mu damo mir i vreme da obavi svoj posao", izjavio je četvorostruki šampion Formule 1 i vozač Ferarija Sebastijan Fetel.

Izvor: B92/mondo.rs

Komentari / 0

Ostavite komentar