Novi haos u Grčkoj, prekinut derbi PAO-a i Olija!

Derbi meč Superlige Grčke između Panatinaikosa i Olimpijakosa prekinuto je u 70. minutu pri vođstvu crveno-belih od 1:0.  Pakao u atinskom derbiju: Dva prekida, suzavac, kamenice, požar, hulgani pretili klupi Olimpijakosa, tuče ispred stadiona. . . ! Utakmica se na kraju nije ni nastavila. . .

Fudbal 18.03.2019 | 14:30
Olimpijakos je poveo u 53. minutu pogotkom Migela Gerera, posle odličnog centaršuta, ali onda je došlo do opšteg haosa na tribinama.

Naime navijači Panatinaikosa su u petom minutu izvršili upad kada su nekim predmetom pogodili jednog igrača sa klupe Olimpijakosa.

Potom su sredinom drugog poluvremena započeli sukob sa organima reda i pripadnici policije su u tim sukobima bili primorani da ispale suzavac.

Nemački arbitar Marko Fric je rešio da zaštiti igrače i izvede ih sa terena da bi u 70. minutu i zvanično prekinuo utakmicu.

Nema sumnje da će policija narednih dana imati pune ruke posla pri identifikaciji svih koji su upali na teren, kojima, prema grčkim zakonima sledi rigorozna kazna i zabrana ulaska na stadione.

Što se tiče domaćina, mogli bi biti kažnjeni osim suspenzijom stadiona i oduzimanjem šest bodova.

Sve se dogodilo u danu kada je i košarkaški derbi dva tima registrovan rezultatom 20:0 u korist Panatinaikosa, pošto su košarkaši Olimpijakosa odbili da dođu na utakmicu ako im ne obezbede strane sudije.

Kako čelnici Lige nisu popustili, oni nisu došli a meč je rešen za zelenim stolom.

Uz to, Olimpijakosu je oduzeto šest bodova, a u slučaju da ne dođu na još jednu utakmicu, biće izbačeni u niži rang.

Fudbal u Grčkoj doživeo je večeras novi, potpuni debakl. U punom jeku snažnih verbalnih sukoba vodećih ljudi dva grčka košarkaška giganta, razdor u odnosima dva kluba poprimio je nove oblike posle večerašnjeg derbija u domu Panatinaikosa koji na kraju nije ni završen.

Posle dva prekida zbog upada huligana, intervencija oklopnih jedinica, bačenog suzavca, kamenica, topovskih udara, baklji i tuča ispred stadiona, nemački arbitar Marko Fric nije imao drugi izbor nego da ranije završi utakmicu zbog koje se podigla ogromna prašina.

Sve je počelo već u 5. minutu susreta, kada je Fric prvi put nakratko prekinuo susret zbog upada Panatinaikosovih huligana na atletsku stazu i gotovo nesmetanog dolaska čak do klupe gostujućih fudbalera, kada su se rezervni igrači i članovi stručnog štaba našli u situaciji da im mir bude ozbiljno ugrožen. Susret je nastavljen posle zajedničke reakcije redara i pripadnika policije, ali je haos ubrzo nastavljen ispred stadiona i na tribinama.

Huligani nisu prezali ni od čega, a kada je temperatura dostigla tačku ključanja, čak su palili i protivničke zastave i rekvizite, samo kako bi izazivali onu drugu stranu. Do 70. minuta utakmica se nekako odvijala, uz manje trzavice, ali je onda nastao haos kada su interventne jedinice počele da bacaju suzavac kako bi smirile izgrednike spremne da ponovo utrče na teren, što je prema svedočenju ljudi sa lica mesta dovelo do toga da u jednom trenutku nije moglo da se diše na stadionu. U svojoj nameri policajci nisu uspeli, a kada je stanje na terenu postalo nestabilno, fudbaleri dva tima otrčali su u svlačionicu. Fric je prekinuo susret, u nadi da će policija uspeti da reguliše stvari, a kada su se neredi preselili ispred stadiona posle Fricovog zahteva da se stadion isprazni, nije mu bilo druge nego da svira prerani kraj i definitivno okonča agoniju u srcu Atine.

Posle nemilih scena na Oaka stadionu, Panatinaikos je u opasnosti da bude ozbiljno kažnjen zbog loše organizacije meča, a grčki mediji navode da je u igri i oduzimanje čak šest bodova zbog ovih nereda.

Utakmica je, inače, prekinuta u momentu kada su gosti iz Pireja vodili sa 1:0. Strelac jedinog pogotka na meču bio je Migel Anhel Gerero u 53. minutu. Ali, kome je sada do toga stalo, kada je fudbal pao u drugi plan...

Izvor: B92/mozzartsport