POR: Sporting na foru odradio Santa Klaru!

Novi trik čarobnjaka Bruna.  Pogodak Brazilca Rafinje dovoljan za minimalac Lavova.

Fudbal 15.03.2019 | 23:52
Sporting je upisao očekivanu pobedu na otvaranju 26. kola Primeire i otišao na dvonedeljnu pauzu. Santa Klara je pala u Lisabonu tek u drugom poluvremenu (1:0), a za to se pobrinuo najbolji fudbaler Lavova Bruno Fernandeš.

Trenutak nepažnje u odbrani gostiju u 59. minutu bio je dovoljan da igrači Sportinga na brzinu izvedu aut, lopta dođe do Bruna koji je u tom trenutku najbliži golmanu rivala (nema ofsajda iz auta), a koji je potom lako asistirao Rafinji za pobedonosni gol.

To je bio tek drugi prvenstveni gol mladom Brazilcu, dok je sjajni Fernandeš upisao večeras čak 14. asistenciju ove sezone. Genijalan igrač.

Ovom pobedom Sporting je sustigao Bragu na trećem mestu gde imaju po 55 bodova, s tim da Zeleni imaju i meč više. Santa Klara, uprkos porazu, stoji jako dobro, na osmom mestu.

PORTUGALIJA 1 - 26. kolo