ŠPA: Valjadolidu malo tri gola i penal protiv Reala!

Potpuno luda utakmica koju su obeležile sporne odluke i čak pet golova.  Real odustao od odbrane, 4:1 u Valjadolidu, moglo je komotno i 4:4! Dva gola Karima Benzeme prelomila utakmicu.

Fudbal 11.03.2019 | 11:30
ŠPA: Valjadolidu malo tri gola i penal protiv Reala!
Kakva luda utakmica na "Zorilji" na zatvaranju 27. kola Primere!

Real Madrid je s teškim ranama, od Barselone u Kupu i La Ligi, odnosno Ajaksa u Ligi šampiona, stigao na gostovanje Valjadolidu i očajno počeo utakmicu, da bi potom iskoristio "ugled i tradiciju" za strah kod protivnika koga je potom rutinski dobio - 4:1 (1:1).

Valjadolid je briljirao u prvih pola sata utakmice tokom kojih je mogao da postigne čak četiri gola, ako računamo samo najozbiljnije šanse, ali je uz svoje ime dopisao samo jedna.

Kako je to moguće?

Prvo je Alvaro Odriozola napravio jedanaesterac koji je Ruben Alkaraz s "kreča" ispucao u publiku, da bi samo minut kasnije Gvardiola ipak doneo vođstvo domaćima.

Ipak, posle konsutlacije arbitra Hesusa Hila Manzana i VAR sobe - pogodak je poništen - iako je grafika koja se pojavila na TV ekranima svedočila da je sve bilo čisto, odnosno da nije bilo ofsajda Serhija Gvardiole.

Ono što je bizarno jeste da u tom trenutku u VAR sobi, bar prema onome što nam je režiser prikazao na ekranima, nije bilo nikoga!



Već u 19. minutu Gvardiola je opet postigao gol, ali je i ovaj poništen posle intervencije VAR-a, takođe zbog ofsajda, ovoga puta nije bilo greške glavnog sudije, kao ni onih s kojima je komunicirao, ako su bili na svojim mestima.

Valjadolid je na kraju povedo u 29. minutu i sada je u ulozi asistenta bio Gvardiola, dok je regularan pogodak postigao Anuar Mohamed Tuhami.

Kao da se u tom trenutku Valjadolid "izduvao" i ostao bez snage pošto je relativno lako u 34. minutu Rafael Varan, posle kornera i dodavanja Nača, lako ubacio loptu u mrežu za izjednačenje, da bi u nastavku reč imao Karim Benzema.

Najbolji strelac Real Madrida postigao je gol iz penala u 51. minutu, pa na pas Krosa u 59. za pobedu Solarija koja će malo smanjiti pritisak na klub u ovom trenutku...

Mora se reći da Valjadolid zaista nije imao sreće pošto su do kraja meča bili nadomak još jednog penala, koji na kraju nije dosuđen zbog ofsajda, da bi Gvardiola pogodio i stativu gola koji je čuvao Tibo Kurtoa.

Real je do kraja meča ostao sa desetoricom zbog isključenja Kazemira u 80. minutu, da bi konačan rezultat postavio Luka Modrić pet minuta kasnije.

"Kraljevski klub" je pobegao Hetafeu i sada je ubedljivo trećeplasiran sa 51 bodom osvojenim do sada, dok su ispred njih Atletiko Madird sa 56, odnosno već debelo odmakla Barselona koja je skupila 63 boda.

Toliko veliki da nijanse ne priznaje. U Realu je sve crno ili belo. Pa je posle jutarnjih medijskih spekulacija o kataklizmičnim sukobima Serhija Ramosa nekad sa Zinedinom Zidanom, a zatim i sa Marselom, nastupila euforija zbog pobede na stadionu “Hoze Zorilja“, iako bi Madriđani morali da budu pametniji od toga i razluče šta se zapravo zbilo. Ako to urade shvatiće da je u večerašnjih 4:1 na gostovanju kod Valjadolida bilo više toga lošeg nego dobrog, iako se kaže da je u fudbalu rezultat jedino merilo.

Međutim, Valjadolid je tim sa pretposlednjeg mesta na tabeli, koji je u sudar sa Realom ušao posle crne serije od šest uzastopnih poraza u Primeri. I Valjadolid je tim koji je samo u prvom poluvremenu trebalo da Realu strpa bar tri komada. Odbrana Kraljevskog kluba, oslabljena neigranjem suspendovanog Serhija Ramosa, jednostavno ne funkcioniše.

Videlo se to i protiv Ajaksa u Ligi šampiona, videlo se i večeras s tim da za razliku od holandskog velikana Valjadolid ipak nije tim koji ume da koristi šanse. Pa je tako Ruben Alkaraz već u 12. minutu sa penala šutirao jedno tri metra iznad gola (ove sezone Valjadolid sa penala neverovatnih 0/5), da bi potom VAR – ili duhovi koji su odmenili sudije za video tehnologiju? – poništio pogodak Sergija Gvardiole. Bilo je tu i stativa i drugih dobrih šansi, ali je na kraju samo Anuar Tuhami zatresao mrežu Kraljevsko kluba za 1:0 u 29. minutu.

A Real je ipak Real. Može da bude u velikom problemu, može da bude u dubiozi, ali je uvek klub sa šampionskim genom utkanim u svakog igrača. Realovi fudbaleri ne maše kad treba. I nije to nikakva sreća, mada ih i sreća prati. Pa tako već u 34. minutu izjednačenje preko Rafaela Varana uz obilatu pomoć Đordija Masipa, koji se zaleteo na Naća i promašio čitav fudbal omogućivši Realu da se vrati iz mrtvih.

Real ko Real, kad oseti krv ne pušta, mada je i početkom drugog poluvremena Valjadolid promašio dve šanse da ponovo pobegne favopizovanom gostu na gol razlike. I kako to već obično biva, kad se tolike prilike ne iskoriste stigne kazna, posebno ako igraš sa Realom. Koji – čisto poređenja radi – ove sezone nije promašio nijedan penal. Ovaj poslednji, 12. u Primeri, dao je Karim Benzema za 2:1 u 51. minutu, da bi već u 58. isti igrač povisio prednost i na 3:1. Tad je već bio kraj, pa je Luka Modrić u 85. samo sipao šlag na tortu.

Ali najgore što bi Real mogao da uradi jeste da pomisli da je nešto uradio.

Za kraj, a kako je sezona za Real već završena - već su Madriđani ispali iz Lige šampiona i Kupa kralja, dok sa minus 12 u odnosu do Barselone izvesno neće ni to titule u Primeri, a Kraljevskom klubu samo su titule važne - da pomenemo samo i kako je to Ramos navodno nervirao Zidana i Marsela. Prvi je navodno zbog njega i otišao i to zato što je Ramos sa već 14 godina staža na stadionu "Santjago Bernabeu" postao toliko uticaja u svlačionici da je već počeo da ruši i autoritet šefa struke. Pa nek se on zvao i Zidan. Marselu je navodno prigovorio zbog toga što je Brazilac sa previše euforije slavio pobedu na jučerašnjem treningu?! Čak su i saigrači navodno morali da razdvajaju.

I to je Real. Kad nema titula mora da bude tenzije.

Rezultati 27. kola:

petak

Atletik Bilbao - Espanjol 1:1 (0:1)
/Raul Garsija 80 - Fereira 9/

subota

Alaves - Eibar 1:1 (0:0)
/Inui 58 - Kardona 71/

Atletiko Madrid - Leganes 1:0 (0:0)
/Saul 50/

Barselona - Rajo Valjekano 3:1 (1:1)
/Pike 38, Mesi 51p, Suarez 82 - Tomas 24/

Hetafe - Ueska 2:1 (0:1)
/Mata 50, 77p - Enrik 35/

nedelja

Selta - Betis 0:1 (0:0)
/Hese 80/

Đirona - Valensija 2:3 (1:1)
/Ramaljo 22, Stuan pen 83 - Guedeš 14, Pareho 53, Tores 90/

Levante - Viljareal 0:2 (0:0)
/Rober 90+3ag, Čukvueze 90+6/

Sevilja - Sosijedad 5:2 (1:1)
/Sarabija 25, Ben Jeder 48, 58, 61, Ojarzabal ag - Ojarzabal 28, 77p/

Valjadolid - Real Madrid 1:4 (1:1)
/Tuami 29 - Varan 34, Benzema 51p, 59, Modrić 85/

Tabela: Barselona 63, Atletiko M. 56, Real 51, Hetafe 45, Alaves 41, Sevilja 40, Valensija 39, Betis 39, Sosijedad 35, Eibar 35, Espanjol 34, Atletik B. 34, Leganes 33, Đirona 31, Levante 30, Valjadolid 26, Viljareal 26, Selta 25, Rajo Valjekano 23, Ueska 22.

Izvor: mondo.rs/mozzartsport

Komentari / 0

Ostavite komentar